SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Producent „Dwóch Koron”: nie wprowadzaliśmy mediów w błąd, mylą się „Tygodnik Powszechny” i PISF, a nie „Wiadomości”

- W żadnym z komunikatów, które przekazywaliśmy mediom przez agencję enterPR, nie podawaliśmy, że film startuje w konkursie, a jedynie, że jego światowa premiera odbędzie się podczas Festiwalu w Cannes - stwierdził Michał Kondrat, producent filmu „Dwie Korony”, odpowiadając na komentarze „Tygodnika Powszechnego” i Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej z zeszłego tygodnia.

Article

Tydzień temu „Dwie Korony”, opowiadające o życiu św. Maksymiliana Kolbego, zostały wyświetlone w Cannes w czasie 70. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego. Informację o tym podano w „Wiadomościach”, podkreślając, że to jedyny nowy polski film pełnometrażowy pokazywany podczas tej imprezy.

Kalina Błażejowska z „Tygodnika Powszechnego” szybko zwróciła uwagę, że „Dwie Korony” nie zostały pokazane w ramach festiwalu w Cannes, tylko towarzyszących im targów Marché du Film, na których projekcje są wykupywane przez producentów i dystrybutorów. Jej zdaniem nieprawdziwa informacja w „Wiadomościach” wynikała z wprowadzających w błąd komunikatów, które przesyłała mediom agencja enterPR obsługująca „Dwie Korony”.

Natomiast rzecznik prasowy Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej wyliczył w oświadczeniu polskie produkcie, które wyświetlono podczas festiwalu. - Życząc wszelkich sukcesów reżyserowi, wszystkim twórcom i koproducentom filmu „Dwie Korony”, który jest pokazywany w tym roku w Cannes na targach filmowych (Marché du Film), pragnę również zwrócić uwagę, że na tym najważniejszym na świecie filmowym wydarzeniu branżowym jest obecnie prezentowanych blisko sześćdziesiąt polskich produkcji filmowych - dodał rzecznik PISF.

Michał Kondrat, producent i reżyser „Dwóch Koron”, odniósł się do tego w komunikacie przesłanym w środę portalowi Wirtualnemedia.pl. - Z przykrością odnotowuję fakt, iż „Tygodnik Powszechny” i Polski Instytut Sztuki Filmowej rozpowszechniają nieprawdziwe informacje nt. obecności polskich produkcji podczas festiwalu. Z naszych informacji wynika, że film „Dwie Korony” był jedyną polską, nową, pełnometrażową produkcją pokazaną podczas Festiwalu na Marche du Film. Wszystkie inne tytuły, o których pisze PISF i „Tygodnik Powszechny” to koprodukcje międzynarodowe, gdzie często udział polski jest niewielki lub filmy, które miały już swoje premiery na poprzednich targach czy festiwalach - stwierdził Kondrat.

Według niego zorganizowanie światowej premiery „Dwóch Koron” podczas festiwalu w Cannes przyniosło świetle rezultaty. - Film został dobrze przyjęty i zaowocował zapytaniami w sprawie możliwości zakupu licencji na inne rynki. Na tę chwilę otrzymaliśmy już kilka ofert zagranicznych na zakup praw do emisji filmu i prowadzimy rozmowy na temat dystrybucji na kolejne kraje. Uważam więc, że już teraz możemy mówić o sukcesie! I o tym poinformowały „Wiadomości” TVP - podkreślił producent.

Zapewnił, że w żadnym komunikacie przekazywanym mediom przez agencję enterPR, nie podawano, że film startuje w konkursie, a tylko - że jego światowa premiera odbędzie się podczas festiwalu w Cannes. - Film został zaprezentowany na Marche du Film, które są spójną częścią Festiwalu Filmowego w Cannes - zaznaczył Michał Kondrat.

- Insynuacje, że informowaliśmy, iż film startuje w konkursie są nieprawdziwe i mają na celu wprowadzenie w błąd opinii publicznej. Zdaje się, że PISF nie jest w komfortowej sytuacji i nie potrafi wytłumaczyć swoich wcześniejszych komunikatów. Na pytania dziennikarzy dotyczących polskich produkcji prezentowanych podczas festiwalu w Cannes podaje jedynie tytuły międzynarodowych koprodukcji - napisał Kondrat. - Stwierdzam więc, że komunikat, rozpowszechniany przez firmę enterPR, o tym, że „Dwie Korony” są jedyną nową polską (100 proc. kapitału polskiego), pełnometrażową produkcją pokazywaną premierowo w Cannes, jest prawdziwy, jednak został przeinaczony i zmanipulowany przez „Tygodnik Powszechny”, a potem inne media - ocenił producent filmu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Producent „Dwóch Koron”: nie wprowadzaliśmy mediów w błąd, mylą się „Tygodnik Powszechny” i PISF, a nie „Wiadomości”

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gość
Tydzień nad swoją wersją myśleli?
odpowiedź
User
Polak
Wszędzie zarzucano Wiadomościom, że nie było prawdą, to co podali. Ale jak widać mówili prawdę. A reszta jak zwykle to był fejki puszczane by zdyskredytować Wiadomości, które zagrażają status quo mainstreamu.
odpowiedź
User
Ała
Ogłaszam wszem i wobec! Mój film otrzymał nagrodę podczas gali wręczenia Oscarów!
*
**
***
****
*****
Film nakręciłem komórką nagrywając kawałek oskarowej gali z ekranu telewizora, a nagrodę wręczyłem sobie sam. Z radości, że się zmieścił na karcie pamięci;)
odpowiedź