SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dwie trzecie Polaków regularnie korzysta z internetu

Prawie dwie trzecie dorosłych Polaków przynajmniej raz w tygodniu korzysta z internetu, spędzając w sieci średnio 13 godzin tygodniowo - wynika z badania CBOS.

Article

Regularnie z internetu korzysta 64 proc. dorosłych mieszkańców Polski. Z raportu CBOS wynika, że internauci spędzają w sieci przeciętnie 13 godzin tygodniowo. Czas ten nie zmienia się istotnie w ostatnich latach.

Powszechnie z internetu korzystają badani w wieku od 18 do 34 lat, a także większość respondentów od 35 do 44 lat. Wśród osób w wieku 45-54 lat internauci stanowią ponad połowę, wśród starszych (od 55 do 64 roku życia) - dwie piąte, a wśród najstarszych (65 lat i więcej) tylko jedna szósta korzysta z sieci.

Częściej z internetu korzystają respondenci z wyższym wykształceniem. Najmniej internautów występuje wśród osób z wykształceniem podstawowym. W dużych miastach występuje największy odsetek korzystania z sieci, mniej natomiast na wsi i w miastach do 100 tys. mieszkańców. Jednak wieś pod tym względem nie odbiega teraz znacząco od małych i średnich miast.

98 proc. internautów korzysta z sieci w domu, natomiast 45 proc. respondentów wskazało, że korzysta z internetu w szkole lub pracy. Tylko 3 proc. badanych wskazało na kawiarenki internetowe. Ponadto duża część użytkowników sieci (79 proc.) łączy się z siecią bezprzewodowo poprzez smartfon, tablet czy laptop.

Badanie "Aktualne problemy i wydarzenia" zostało przeprowadzone w dniach 14-20 maja br. na reprezentatywnej próbie 1048 dorosłych mieszkańców Polski.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dwie trzecie Polaków regularnie korzysta z internetu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl