SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nagłe odwołanie dyrektor lokalnego oddziału TVP. Na "Osobowość roku 2024" miały być donosy

W lubelskim oddziale Telewizji Polskiej doszło do dosyć zaskakującej zmiany na stanowisku dyrektora. Dorota Grabowska została nagle zastąpiona przez Piotra Adamczuka. Na stanowisku utrzymała się zaledwie cztery miesiące.

Dorota Grabowska, fot. TVP InfoDorota Grabowska, fot. TVP Info

Dorota Grabowska objęła stanowisko dyrektor lubelskiego oddziału TVP w dniu 3 stycznia bieżącego roku. Po nieco ponad czterech miesiącach dziennikarka i prezenterka została jednak niespodziewanie odwołana. Według jej własnych zapewnień pozostanie w strukturach publicznego nadawcy. 

- Potwierdzam. Decyzją prezesa TVP (obecnie jest on dyrektorem generalnym, spółka nie ma prezesa - przyp.) Tomasza Syguta pozostaję w strukturach telewizji - była już dyrektor TVP Lublin przekazała portalowi Jawny Lublin.

Dyrektor TVP3 Lublin odwołana. Zastąpi ją Piotr Adamczuk

W miniony czwartek redakcja lubelskiej stacji dowiedziała się, że rolę jej dyrektora będzie od tej chwili pełnić Piotr Adamczuk, co sam zainteresowany potwierdził w rozmowie z Onetem. Były dziennikarz “Dziennika Wschodniego”, “Kuriera Lubelskiego” w ostatnim czasie kierował regionalną telewizją NewTV (dawna LubelskaTV).

Nowy szef TVP3 Lublin nie odbył jeszcze spotkania z dziennikarzami. Ma już jednak swój pomysł na działanie oddziału Telewizji Polskiej. - Bardzo miło zostałem przyjęty. Od 20 lat działam w mediach. Doskonale znam branżę medialną i telewizyjną. Moim oczkiem w głowie jest sprzedaż, marketing i podnoszenie dochodów. W TVP3 Lublin będę też kładł nacisk na wyjazdy naszych ekip telewizyjnych do gmin, by pokazać ich bolączki oraz sukcesy - Adamczuk przekazał Onetowi.

Dorota Grabowska podobno otrzymała propozycję współpracy od swojego następcy. Nie wiadomo na razie, czy ją przyjęła, ani jakie będą jej dalsze obowiązki w TVP. Obecnie wybrała się na urlop, po wcześniejszym oddaniu się do dyspozycji dyrektora generalnego Tomasza Syguta.

Dorota Grabowska odwołana przez polityków?

Okoliczności odwołania byłej dyrektor TVP Lublin nie są jasne, lecz w środowisku nie brakowało negatywnych opinii na jej temat. Choć Grabowska niedawno odbierała nagrodę “Osobowość roku 2024”, przyznawaną przez magazyn „Osobowości i Sukcesy”, to miała też pokaźne grono krytyków. Podobno były na nią kierowane donosy ze strony osób uskarżających się, że w redakcji kierowanej przez Grabowską znajduje się wiele osób czerpiących wcześniej korzyści ze współpracy z poprzednią władzą.

Jeden z nich został nawet opublikowany przez ”Gazetę Wyborczą". - Szefem „nowej” redakcji Panoramy Lubelskiej została Dorota Choma, która w czasie „dobrej zmian” za pośrednictwem znanych polityków PIS dostała stanowisko rzecznika prasowego w kopalni Bogdanka, po czym jak gdyby nigdy nic, jeszcze przed wyborami, wróciła jako obiektywny dziennikarz. Takie nowe dziennikarskie standardy - przekazał gazecie anonimowy pracownik TVP.

Według informacji Onetu lokalni politycy Platformy Obywatelskiej mieli uważać, że w lubelskiej redakcji publicznego nadawcy doszło do zbyt pobieżnych zmian kadrowych. Domagali się więc zwolnień w centrali TVP. Piotr Adamczuk zaznacza mimo to, że nie będzie kierować się opiniami z zewnątrz.

- Nie chcę się do tego odnosić. Najpierw chcę poznać ludzi i z nimi porozmawiać. Sam będę oceniał każdego z osobna, nie zamierzam sugerować się tym, co mówią koledzy lub znajomi politycy. To byłoby bez sensu i nieuczciwe z mojej strony - podsumował nowy dyrektor dla portalu.

Dołącz do dyskusji: Nagłe odwołanie dyrektor lokalnego oddziału TVP. Na "Osobowość roku 2024" miały być donosy

30 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
buahahaha
wyrzucili ją za "upolitycznienie" po donosach i naciskach ze strony... polityków PO... i czego tu nie rozumiecie?
odpowiedź
User
Aaa
Z tą Dorotą Choma to prawda. Byłem bardzo zaskoczony że nagle wraca jako obiektywna
odpowiedź
User
Joanna J
To ja przepraszam Tomku i Grzegorzu a to że 3/4 info to pozostalosci po poprzednikach to juz nie widać?
odpowiedź