SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dyson chce rozwijać nowe technologie. 2,75 mld funtów w ciągu 5 lat

Firma Dyson, zanana na rynku głównie jako producent innowacyjnych urządzeń gospodarstwa domowego zapowiedział nowy projekt rozwoju. Firma chce w ciągu nadchodzących pięciu lat zainwestować 2,75 mld funtów w takie segmenty jak oprogramowanie, uczenie maszynowe i robotyka.

Article

Dyson to brytyjska firma funkcjonująca na rynku od 1991 r. założona przez Jamesa Dysona. Jest znana na rynku przede wszystkim jako producent sprzętu AGD, m.in. innowacyjnych odkurzaczy oferowanych w sprzedaży także w Polsce.

2,75 mld funtów na innowacje

Dyson zapowiedział, że dwukrotnie zwiększy portfolio produktów i do 2025 r. wejdzie w zupełnie nowe obszary działalności. W związku z tym koncern ogłosił nowy plan inwestycyjny na najbliższe pięć lat o wartości 2,75 mld funtów na nowe technologie i produkty. Inwestycje będą realizowane w Singapurze, Wielkiej Brytanii i na Filipinach oraz wiążą się z planowanym zwiększeniem zatrudnienia inżynierów i naukowców w takich dziedzinach jak oprogramowania, uczenie maszynowe i robotyka.

Czytaj także: Brytyjski producent odkurzaczy Dyson pracuje nad własnym samochodem elektrycznym

Zgodnie z zapowiedzią Dyson będzie nadal inwestował w badania w dziedzinie robotyki, technologii silników nowej generacji, inteligentnych produktów, uczenia maszynowego, łączności i materiałoznawstwa.

Podstawowym założeniem spółki ma być komercjalizacja zastrzeżonej technologii akumulatorów półprzewodnikowych Dyson, która jest w trakcie opracowywania w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Japonii i Singapurze. Technologia ta zapewni bezpieczniejsze, czystsze, trwalsze i bardziej wydajne magazynowanie energii w porównaniu z obecnymi akumulatorami.

- Kontynuujemy ekspansję naszej działalności w Singapurze, Wielkiej Brytanii i Azji Południowo-Wschodniej, co stanowi ważny krok dla naszego przyszłego rozwoju – zaznacza w komunikacie Roland Krueger, dyrektor generalny Dyson. - Nadszedł czas, aby zainwestować w nowe technologie, takie jak magazynowanie energii, robotyka i oprogramowania, które poprawią wydajność i zapewnią zrównoważony rozwój naszych produktów z korzyścią dla klientów Dyson’a. W ciągu najbliższych pięciu lat rozszerzymy nasz asortyment produktów, a także wejdziemy w zupełnie nowe obszary działalności. Dyson rozpocznie całkowicie nowy rozdział w historii rozwoju.

Nowe inwestycje będą realizowane w Wielkiej Brytanii, Singapurze oraz na Filipinach:

Singapur:
Dyson planuje otwarcie nowego globalnego kompleksu siedziby głównej  w historycznej elektrowni St James w Singapurze. To przedsięwzięcie zawiązane jest z rozbudową zaawansowanych obiektów badawczo-rozwojowych oraz laboratoriów badawczych, w skład których wejdą liczne odziały, w tym uczenie maszynowe i robotyka. Grupa Dyson stworzy również nowy program badawczy na uniwersytecie w Singapurze, aby stymulować rozwój produktów, w oparciu o istniejące programy globalne. Ponadto Dyson planuje utworzenie w Singapurze nowego, zaawansowanego centrum produkcyjnego, które pozwoli wykorzystać różne udogodnienia i wprowadzić innowacje techniczne w danych dziedzinach.

Filipiny:
W Alabang na Filipinach Dyson zamierza utworzyć nowe dedykowane centrum oprogramowania. Centrum to będzie oparte na istniejącym już filipińskim zakładzie Advanced Manufacturing (PAM) Dyson w Calamba, który produkuje rocznie 13 mln silników cyfrowych Dyson i zatrudnia 600 osób. Nowy software lab ma odzwierciedlać intensyfikację globalnych inwestycji realizowanych przez Dyson’a w obszarze oprogramowania i przyspieszy rozwój jego nowych urządzeń, które będą lepiej funkcjonować i rozwiązywać problemy w inteligentny sposób.

Wielka Brytania:    
Dyson zwiększa swoje zaangażowanie w zaawansowane badania w obszarze robotyki i sztucznej inteligencji w Hullavington Airfield Campus. Według firmy inwestycja jest ważnym wkładem Dyson’a w rozwój kampusów innowacji w Wielkiej Brytanii – zarówno w Malmesbury, jak i w Hullavington – w tworzeniu innowacyjnych technologii i nowych produktów. Nowe inwestycje związane z rozwojem kampusów na terenie Wielkiej Brytanii – które już zatrudniają ponad 4 tys. osób – będą napędzać nowe badania w wielu dziedzinach nauki, w tym te dotyczące produktów dla zrównoważonego, zdrowego środowiska w pomieszczeniu i dobrego samopoczucia.

Czytaj także: Dyson: bezprzewodowy odkurzacz Cyclone V10 (wideo)

Dołącz do dyskusji: Dyson chce rozwijać nowe technologie. 2,75 mld funtów w ciągu 5 lat

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl