SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Działacz Młodzieży Wszechpolskiej pracuje w publicznym Radiu Poznań. „To, co robi w swoim czasie prywatnym, to jego sprawa”

Hubert Jach, aktywny działacz Młodzieży Wszechpolskiej został zatrudniony w regionalnej rozgłośni Polskiego Radia. - Radiu Poznań. Nie zamierza rezygnować ze swojej działalności. - To demokratyczny kraj, ten pan wykonuje określone obowiązki i z tego go rozliczamy. To co robi w swoim czasie prywatnym, to jego sprawa - mówi Wirtualnemedia.pl Arkadiusz Kozłowski, zastępca redaktora naczelnego rozgłośni.

W poznańskiej rozgłośni Polskiego Radia od jakiegoś czasu pracuje Hubert Jach, aktywny działacz Młodzieży Wszechpolskiej. Odpowiada za przygotowywanie materiałów i zdjęć, publikowanych na portalu Radia Poznań.

Jak mówi w rozmowie z „Gazetą Wyborczą Poznań” jest studentem dziennikarstwa, aplikował na stanowisko w rozgłośni i po rozmowie kwalifikacyjnej został zatrudniony.

Pytany o to, czy w związku z podjęciem pracy w mediach publicznych zawiesił członkostwo w organizacji lub z niego zrezygnował, odpowiada, że „ma swoje poglądy, a chodzi o to, by nasze poglądy nie wpływały na poszukiwanie i dociekanie prawdy w tym, co nas otacza”. Na kolejne pytanie, czy po pracy będzie uczestniczył w demonstracjach przeciwko np. Marszowi Równości skomentował: - Działalność w Młodzieży Wszechpolskiej to różne pola, nie tylko uczestnictwo czy organizacja demonstracji, więc może być pan spokojny zarówno o mnie, jak i o organizację, jak i o Radio Poznań.

Jach nie chciał odpowiedzieć na pytania Wirtualnemedia.pl, przesłał nam tylko krótką wiadomość: - Szanowna pani, na wszystkie te pytania znajdzie pani odpowiedź w artykule redaktora Żytnickiego. Nie mam nic więcej do dodania ponad to, co już powiedziałem - zaznaczył w nadesłanym nam komentarzu.

Działacz był m.in. organizatorem spotkania z posłem Robertem Winnickim, prezesem Ruchu Narodowego w listopadzie 2017 roku. Mieszkańcy miasta zorganizowali wtedy antyfaszystowską pikietę, w odpowiedzi narodowcy wykrzykiwali rasistowskie hasła i hajlowali. Na drugi dzień Winnicki zorganizował wspólnie z Jachem konferencję, w której antyfaszystów mieli nazywać m.in. „bandytami i kryminalistami” oraz mówić, że używają „lewackiej przemocy”.

„Prywatny czas – prywatna sprawa”

Spytaliśmy władze Radia Poznań, czy w pracy dziennikarza mediów publicznych udzielanie się w organizacjach politycznych i światopoglądowych nie stoi w sprzeczności w wykonywaniu obowiązków.

Arkadiusz Kozłowski, zastępca  redaktora naczelnego, dyrektor anteny Polskiego Radia regionalnej rozgłośni w Poznaniu odpowiedział nam: - Dziwię się, że państwa interesuje rotacja kadrowa w Radiu Poznań. W międzyczasie przyjęliśmy bardzo dużo nowych osób. To demokratyczny kraj, ten pan wykonuje określone obowiązki i z tego go rozliczamy. To co robi w swoim czasie prywatnym, to jego sprawa - ocenił.

Dodał, że „to młody człowiek, który został zatrudniony, a w naszym założeniu jest odświeżanie kadr, dopiero uczy się zawodu”.

- Radio Poznań było zablokowane na lata, jeśli chodzi o rekrutację i przyjmowanie nowych osób. Sprawdzamy bardzo dużo osób, część odchodzi, część zostaje. Nie ma klucza w rekrutacji. Szkoda że "Gazetę Wyborczą" nie interesuje misja radia publicznego którą realizujemy min. reportaże, słuchowiska, programy historyczne – podkreślił.

Akty "politycznego zgonu"

Młodzież Wszechpolska w lipcu 2017 roku zorganizowała akcję, w ramach której wystawiła „akty zgonu politycznego” dla prezydentów wybranych miast. Taki akt dostał m.in. prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, który w połowie stycznia zginął po ataku nożownika, podczas finału WOŚP w tym mieście. Miała to być reakcja przeciwko samorządowcom, którzy zadeklarowali gotowość do przyjęcia uchodźców.

We wrześniu ub.r. prokuratura w tej sprawie wszczęła śledztwo w zakresie nawoływania do nienawiści oraz znieważenia symboli państwowych. Ostatecznie na początku stycznia br. prokuratura umorzyła postępowanie, stwierdzając m.in. „intencją nie było nawoływanie do nienawiści, ale wyrażenie niezadowolenia z podejmowanych przez prezydentów inicjatyw”.

Dołącz do dyskusji: Działacz Młodzieży Wszechpolskiej pracuje w publicznym Radiu Poznań. „To, co robi w swoim czasie prywatnym, to jego sprawa”

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kasaziom
Cenzura zachowań i wykluczanie społeczeństwa. Tylko nasz punkt widzenia POwinien być wzorem.
odpowiedź
User
Gość
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
odpowiedź
User
elwira
Hańba!
odpowiedź