SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dzięki Tomaszowi Adamkowi boks coraz popularniejszy

Z roku na rok systematycznie rośnie zainteresowanie boksem wśród Polaków, ale najpopularniejszymi dyscyplinami sportowymi nadal są piłka nożna, siatkówka oraz skoki narciarskie.

Dzięki Tomaszowi Adamkowi boks coraz popularniejszy

Najbardziej znanym sportowcem od kilku lat pozostaje Adam Małysz, jednak coraz większą popularnością cieszy się Tomasz Adamek, który obecnie jest na drugim miejscu - wynika z badania ARC Rynek i Opinia.

Boks, zajmujący obecnie czwartą pozycję wśród najbardziej popularnych dyscyplin sportowych, jest jedną z niewielu dyscyplin, której popularność systematycznie rośnie.

Dzieje się tak głównie dzięki Tomaszowi Adamkowi, którego znajomość spontaniczna w ciągu czterech miesięcy wzrosła o ponad 20 proc. Na fali zainteresowania boksem respondenci coraz częściej rozpoznawali również Andrzeja Gołotę – w tym przypadku wzrost znajomości spontanicznej był równy niemal 10 proc.

Od maja do września 2011 roku nastąpił kolejny spadek popularności Formuły 1, na co wpływa wypadek Roberta Kubicy i tym samym brak sukcesów Polski w tej dyscyplinie. Jednocześnie znajomość spontaniczna sportowca utrzymuje się niezmiennie na takim samym poziomie i wynosi 46 proc.

W porównaniu z pierwszą falą badania (maj 2011 r.), znacznie wzrosła popularność Otylii Jędrzejczak, która zdobyła cztery złote medale na Mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim w maju 2011 r.

Zainteresowanie poszczególnymi dyscyplinami sportowymi – średnie ocen (skala od 1 do 7)

Źródło: ARC Rynek i Opinia, Sponsoring Monitor, 09.2011


Znajomość spontaniczna polskich sportowców – TOP 10

Źródło: ARC Rynek i Opinia, Sponsoring Monitor, 09.2011Druga fala badania "Sponsoring Monitor 2011" została przeprowadzona między 12 a 26 września 2011 r. przez ankieterów ARC Rynek i Opinia metodą bezpośrednich wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CAPI). Dobór próby: reprezentatywna próba mieszkańców Polski w wieku 15-65 lat. Próba miała charakter losowo-udziałowy i była reprezentatywna ze względu na: płeć, wiek, wykształcenie, typ miejscowości zamieszkania (wieś i 6 klas wielkości miast), alokację terytorialną w postaci województwa. N=600.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dzięki Tomaszowi Adamkowi boks coraz popularniejszy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl