SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dzień Ojca tak samo ważny jak Dzień Matki. Najważniejszy wspólnie spędzony czas (infografika)

Polacy w zdecydowanej większości uważają swoich ojców za prawdziwy skarb. Blisko 3/4 postrzega Dzień Ojca, który przyda na 23 czerwca, jako święto tak samo ważne jak Dzień Matki - wynika z badań Ipsos.

fot. Shutterstock.comArticle

Dla 21% ankietowanych to właśnie ojciec jest największym autorytetem, a dla 16% - przyjacielem. Według 15% z nas tata również najlepiej doradzi w potrzebie.

Zdecydowana większość Polaków (73%) twierdzi, że Dzień Ojca to święto, które jest tak samo ważne jak Dzień Matki. Co dziesiąty badany sądzi, że 23 czerwca ich ojciec może znowu poczuć się jak mały chłopiec - a to wszystko dzięki gadżetom, które dostanie w prezencie.

Polacy są podzieleni w kwestii kupowania prezentów z okazji Dnia Ojca. Nieco ponad połowa z nas (53%) planuje dać coś swojemu tacie 23 czerwca, podczas gdy 47% osób biorących udział w badaniu przyznało, że nie kupuje prezentów w tym dniu.

Odpowiedzi na pytanie o najlepszy pomysł na prezent z okazji Dnia Ojca były bardzo zróżnicowane. Najwięcej osób (19%) uznało, że ich tata najbardziej ucieszy się ze wspólnie spędzonego czasu. Na drugim miejscu najlepszych prezentów dla taty uplasowały się elektroniczne gadżety, a na trzecim – skarpetki, krawat albo jakakolwiek inna część garderoby. Z kolei książkę chce podarować ojcu 9% z nas.

Jednym z ważniejszych kryteriów, które bierzemy pod uwagę przy wyborze prezentu, jest cena. Na prezent dla taty planujemy wydać maksymalnie 100 zł – taką kwotę zamierza przeznaczyć 73% ankietowanych. 21% ma na ten cel zarezerwowane w budżecie pomiędzy 100 a 300 zł, a 6% z nas może sobie pozwolić na wydatek powyżej 300 zł.

Badanie brand tracking zostało przeprowadzone przez Ipsos w marcu 2016 r. na próbie n=1005. Badanie poświęcone marce wonga.com zostało przeprowadzone przez Ipsos w lipcu 2015 r. na reprezentatywnej próbie użytkowników internetu w wieku 20-54 lata, próba n=400.

Dołącz do dyskusji: Dzień Ojca tak samo ważny jak Dzień Matki. Najważniejszy wspólnie spędzony czas (infografika)

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Nisky2
Dla taty coś z dobrego sklepu z wyższej półki ja np wybieram dekanter ARZUAGA ROSAE i dla niego to jest hoho, super prezeent zawsze sprawdzony
odpowiedź