SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Dziennik Gazeta Prawna” i Grupa WP współpracują przy dodatku „Forsal.pl”

Redakcja „Dziennika Gazety Prawnej” (Infor Biznes) nawiązała współpracę z redakcją ekonomiczną Grupy Wirtualna Polska. Dziennikarze będą wspólnie tworzyć artykuły analizujące rynki finansowe dla „Forsal.pl”, poniedziałkowego dodatku „DGP”, oraz współtworzyć pasmo biznesowe „Dzieje się na żywo”.

Jadwiga SztabińskaArticle

W nowym poniedziałkowym dodatku „Forsal.pl” publikowane będą unikalne i jemu dedykowane treści. W ośmiu kolumnach „Forsal.pl” pojawią się m.in. raporty, analizy i opinie, podejmujące tematykę finansową, inwestycyjną i kapitałową. Jedną z analiz na potrzeby dodatku „Forsal.pl” zespół „DGP” przygotuje co tydzień wspólnie z redakcją ekonomiczną Grupy Wirtualna Polska. Tekst pojawi się również w portalu Forsal.pl.

- Przy okazji uruchamiania nowego dodatku „Forsal.pl” postanowiliśmy wykorzystać nasze kompetencje gospodarczo-ekonomiczne i połączyć je z Grupą Wirtualna Polska, która mocno rozbudowuje się w segmencie telewizyjnym i wzmacnia kontent biznesowy. Zaczynamy współpracę od cotygodniowych raportów - wyjaśnia portalowi Wirtualnemedia.pl Jadwiga Sztabińska, redaktor naczelna „Dziennika Gazety Prawnej”.

Od stycznia br. w ramach porannego programu publicystycznego Grupy WP „Dzieje się na żywo” nadawane jest pasmo biznesowe. W ramach współpracy WP i „DGP” dziennikarze ekonomiczni obu redakcji w każdy poniedziałek o godz. 9.45 podyskutują z prowadzącym o napisanym wspólnie materiale w „Forsal.pl”.

- Od dłuższego czasu szukaliśmy formy zaistnienia w mediach, w których nie jesteśmy codziennie obecni. „Dziennik Gazeta Prawna” jest atrakcyjnym partnerem do współpracy, ponieważ ma doświadczenie w papierze. Grupa Wirtualna Polska jest natomiast doświadczona w cyfrowym świecie, posiada też autorskie pozycje. Wspólnie stwierdziliśmy, że nasze oczekiwania uda się pogodzić - wyjaśnia portalowi Wirtualnemedia.pl Tomasz Grynkiewicz, redaktor naczelny serwisów ekonomicznych w Grupie WP.

Pierwszy wspólnie napisany artykuł ukaże się w poniedziałek 25 kwietnia na łamach tygodnika „Forsal.pl”.

„Dzieje się na żywo” składa się z pasma publicystycznego i ekonomicznego (codziennie od 9.00 do 10.00) i lifestylowego (o godz. 18.00). Prowadzącymi program są: Jacek Żakowski, Paweł Lisicki, Michał Kobosko, Sławomir Sierakowski i Robert Mazurek.

Z danych ZKDP wynika, że w lutym br. sprzedaż ogółem „DGP” wyniosła 44 622 egz.

Dołącz do dyskusji: „Dziennik Gazeta Prawna” i Grupa WP współpracują przy dodatku „Forsal.pl”

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ale!
To ciekawe. DGP, gdzie 50% udziałów ma Springer kolaboruje z jedynym realnym konkurentem Onetu
odpowiedź
User
prawda
ma 49% i ten 1% decyduje :)
odpowiedź