SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Infor Biznes też ma problem z Ruchem, zachęca czytelników do kupowania „Dziennika Gazety Prawnej” gdzie indziej

Zarząd Infor Biznes na pierwszej stronie „Dziennika Gazety Prawnej” ostrzegł czytelników, że w najbliższych dniach tytuł może być trudno dostępny w kioskach Ruchu i prenumeracie realizowanej przez tę firmę. Wydawca informuje, w których innych punktach sprzedaży można kupić „DGP”.

Dodatkowa pierwsza strona czwartkowego "Dziennika Gazety Prawnej" Article

Na początku czwartkowego wydania „Dziennika Gazety Prawnej” znalazły się dwie dodatkowe strony, na których zarząd wydającego gazetę Infor Biznes wyjaśnił, że w najbliższych dniach może być trudno dostać „DGP” w kioskach Ruchu i prenumeracie realizowanej przez tę spółkę. W komunikacie nie wymieniono jej nazwy.

- Wynika to z problemów z jedną z firm zajmujących się kolportażem prasy, z którą współpracujemy - stwierdziły władze Infor Biznes. - Staramy się, żeby nasi klienci nie odczuli żadnych skutków obecnej sytuacji. Może się jednak zdarzyć, że z przyczyn od nas niezależnych będziecie mieli problem z zakupem gazety w kiosku lub otrzymaniem „Dziennika Gazety Prawnej” w ramach prenumeraty. Wszystkie trudności, opóźnienia i braki w dostawie prosimy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy - poinformowało kierownictwo spółki.

Do Ruchu należy 1,7 tys. własnych kiosków i 500 wynajmowanych punktów sprzedaży.

- Przepraszamy za utrudnienia i gwarantujemy, że wszystkie braki uzupełnimy i jak najszybciej zapewnimy systematyczną dostawę - zapowiedział zarząd Infor Biznes.

Na drugiej stronie wyliczono, w których punktach sprzedaży bez problemów można kupić oraz gdzie zamówić prenumeratę „DGP”. Wydawca współpracuje w tym zakresie z dwoma innymi głównymi dystrybutorami prasy: Kolporterem i Garmond Press.

Według danych ZKDP w lipcu br. średnia sprzedaż ogółem „Dziennika Gazety Prawnej” wynosiła 34 640 egz., o 10,6 proc. mniej niż rok wcześniej. W całej pierwszej połowie br. „DGP” sprzedawał się średnio w 39 100 egz. (po spadku o 7,1 proc. w skali roku), z czego 20 663 egz. w prenumeracie, 7 796 egz. w sprzedaży kioskowej i 10 641 ezg. e-wydań.

Agora też ograniczyła współpracę z Ruchem

W połowie lipca br. Agora w komunikacie giełdowym poinformowała, że dokonała odpis w kwocie 13,6 mln zł z racji przeterminowanych należności od Ruchu, które są zagrożone nieściągalnością. Ze względów prawnych wydawca nie potwierdza oficjalnie, że chodzi o tę spółkę.

Ponadto Agora ograniczyła współpracę z Ruchem. Jednocześnie rozszerzyła z Garmond Press, dzięki czemu „Gazetę Wyborczą” od niedawna można kupić we wszystkich placówkach Poczty Polskiej.

Co Ruchem: upadłość, sanacja czy postępowanie układowe?

Od wielu tygodni Ruchu negocjuje z Izbą Wydawców Prasy spłatę zobowiązań wobec należących do niej wydawnictw. W drugiej połowie sierpnia prezes dystrybutora Igor Chałupiec w piśmie do IWP ujawnił, że ostatnio są do niej kierowane od poszczególnych wydawców pisemne i ustne wnioski dotyczące płatności Dodał, że niektórym z wydawców spółka ma do spłaty środki o wartości 10 proc. rocznych obrotów między nimi, a innym - o wartości 40 proc. Jego zdaniem te dysproporcje powinny zostać wyrównane.

Z kolei dwie firmy z Grupy ZPR Media poszły o krok dalej: Time złożył do sądu wniosek o postępowanie sanacyjne wobec Ruchu, a ZPR Media - o jego upadłość. Sąd Rejonowy w Warszawie zdecydował się połączyć oba wnioski i wyznaczył firmę Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja na tymczasowego nadzorcę sądowego Ruchu.

W tej sytuacji zarząd spółki kolportażowej w miniony piątek złożył wniosek o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego. Chce, żeby układ objął wydawców, wobec których ma zobowiązania przekraczające 1 mln zł. Na układ musi się zgodzić kredytujący spółkę Alior Bank.

Ruch ma do spłaty ponad 600 mln zobowiązań

W ub.r. Ruch zanotował 1,34 mld zł wpływów, wobec 1,46 mld zł rok wcześniej. Na koniec roku zobowiązania krótkoterminowe firmy wynosiły 551,1 mln zł, o ok. 100 mln zł więcej niż na koniec 2016 roku. Spółka miała też 82,2 mln zł zadłużenia wobec Alior Banku, które w ub.r. zmalało o 6,7 mln zł dzięki środkom ze sprzedaży 11 nieruchomości.

Zarząd Ruchu podkreśla że segment detaliczny jest rentowny - EBITDA za 2017 r. wyniosła 19,2 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Infor Biznes też ma problem z Ruchem, zachęca czytelników do kupowania „Dziennika Gazety Prawnej” gdzie indziej

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
C
Ale wiecie, że do 1/3 miejsc z podanej listy prasę wozi (w sensie fizycznym, pakuje i dostarcza) Ruch?
14 9
odpowiedź
User
Czytelnik
Dziwne, że Wyborcza i DGP dopiero teraz się obudziły z tym tematem. Od kilku lat w centrum Warszawy popołudniu nie można kupić GW, DGP albo Rzepy. Tylko w niektórych salonach prasowych i w metrze. W centrum Warszawy, w kioskach i sklepach spożywczych tych gazet nie ma. A są superaki i fuckty. Co ciekawe o ile w niektórych miejscach cudem rano jeszcze można dostać inne tytuły bo są dwa, trzy egzemplarze to po południu gdy ktoś chce zabrać gazetę do domu po pracy nie ma takiej możliwości.
10 8
odpowiedź
User
Idea
Może rozwiązaniem problemu z dystrybucją byłoby zrobienie skrzynek z gazetami, które otwierają się po wrzuceniu monety tak jak jest w USA. Przy okazji mogłoby to poprawić kwestię czytelnictwa tych gazet bo ludzie by je widzieli na przykład stojąc na przystanku co mogłoby spowodować, że kupią
13 8
odpowiedź