SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

'Dziennik' Witolda Gombrowicza w PR 1

'Teatr Polskiego Radia na żywo w Jedynce' prezentują Andrzej Seweryn i Jan Peszek.

W dniu 24 czerwca 2005 r. (piatek) o godzinie 19.00 w Muzycznym Studiu Trójki im. Agnieszki Osieckiej, przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7, w ramach cyklu „Teatr Polskiego Radia na żywo w Jedynce” Teatr PR przedstawi „Dzienniki” Gombrowicza.

Będą to „Dzienniki” Gombrowicza w arcymistrzowskim wykonaniu Andrzeja Seweryna i Jana Peszka.

We fragmentach przygotowanych przez Andrzeja Seweryna mowa będzie o Polsce, Europie i Francji, o kulturze, literaturze i krytykach. Aktorskie mistrzostwo Andrzeja Seweryna sprawia, że w jego ustach każdy z zapisków Gombrowicza staje się na scenie szczerą, logicznie wyłożoną prawdą. Prawdą, oddaną w żywych, plastycznych słowach, które aktor zamienia w najczystszą formę teatru. Za ich pośrednictwem trafia wprost do serc i umysłów.
 
Jan Peszek stawia widzowi - słowami „Dziennika” - wyzwanie do polemiki, wskazując na paradoksy otaczającej nas rzeczywistości artystycznej i politycznej.

Jego „Dziennik” to obraz egzystencji jednostki walczącej o wolność ze wszystkimi: ze stronnictwami, grupami, narodami, o wyzbycie się zależności od zbiorowości z jej mitami i stereotypami.

„Dziennik” w wyborze i interpretacji Andrzeja Seweryna i Jana Peszka będzie dla słuchaczy radiowego teatru kolejną możliwością obcowania z najwybitniejszą literaturą i spotkania z wybitnymi aktorami.

 Zaproszenia na premierowe słuchowisko będą rozdawane w Jedynce Polskiego Radia, a słuchaczy zapraszamy na transmisja tego niecodziennego wydarzenia na antenie radiowej Jedynki 24 czerwca 2005 r o godzinie 19.00.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 'Dziennik' Witolda Gombrowicza w PR 1

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl