SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Z „Dziennika Zachodniego” odchodzi Justyna Przybytek-Pawlik

Z redakcji „Dziennika Zachodniego” (Polska Press Grupa) odchodzi dziennikarka i redaktorka Justyna Przybytek-Pawlik. Z tytułem związana była od 2007 roku. - W sytuacji, w jakiej znalazła się redakcja "Dziennika Zachodniego", wynikającej ze zmiany właściciela Polska Press, nie miałam wątpliwości, że warto przyjąć nową ofertę, jaką otrzymałam - mówi nam dziennikarka.

 

Justyna Przybytek-Pawlik, fot. Polska PressArticle

Justyna Przybytek-Pawlik z „Dziennikiem Zachodnim” związana była niemal 14 lat. Pisała teksty, a także była redaktorką tygodnika miejskiego „Kocham Katowice” oraz serwisu Katowice.naszemiasto.pl. Zajmowała się m.in. inwestycjami.

- Za mną ostatni redakcyjny dyżur, od jutra odbieram urlop, a 31 maja formalnie przestaje być pracownikiem Polska Press - poinformowała dziennikarka na Facebooku. Nie odpowiedziała na nasze pytania o powody odejścia oraz o to, jak widzi dalszą swoją karierę zawodową. - Otrzymałam inną, bardzo dobrą ofertę pracy, która pozwoli mi na zawodowy rozwój. W sytuacji, w jakiej znalazła się redakcja "Dziennika Zachodniego", wynikającej ze zmiany właściciela Polska Press, nie miałam wątpliwości, że warto ją przyjąć  - mówi dziennikarka portalowi Wirtualnemedia.pl.

Precyzuje też, że decyzję o odejściu podjęła niespełna dwa tygodnie przed zwolnieniem Marka Twaroga. - Oczywiście już wówczas (a w zasadzie od kilku miesięcy) tak ja, jak i koledzy z redakcji, zdawaliśmy sobie sprawę, że zmiana na stanowisku redaktora naczelnego prędzej czy później nastąpi - o czym informował nas zresztą sam zainteresowany - komentuje reporterka.

Roszady w redakcji „Dziennika Zachodniego” trwają od kilku tygodni. W marcu br. po 18 latach pracy z tytułem pożegnała się Katarzyna Pachelska, wiceszefowa newsroomu. Jak przyznała, impulsem do tego było kupienie Polska Press przez PKN Orlen. Z końcem kwietnia z dziennikiem pożegnał się redaktor naczelny Marek Twaróg. Tuż po nim odszedł pracy długoletni jdziennikarz, zastępca redaktora naczelnego – Janusz Szymonik. Także i on wskazywał, że powodem były zmiany właścicielskie, budzące obawy o niezależność redakcji. 

Pod koniec kwietnia redaktorem naczelnym „Gazety Krakowskiej” i „Dziennika Polskiego” został Wojciech Mucha, zastępując Jerzego Sułowskiego, który odszedł z firmy.  Zaś redaktorem naczelnym ukazującej się na Podkarpaciu „Gazety Codziennej Nowiny” od 1 maja jest z kolei Arkadiusz Rogowski, który od 2016 roku związany jest z TVP Rzeszów. Z tytułu odszedł dotychczasowy jego szef, Stanisław Sowa.

We wtorek dziennikarka, felietonistka i była wicenaczelna "Głosu Wielkopolskiego", Kamilla Placko-Wozińska, po 25 latach odeszła z "Głosu" i podjęła współpracę z innym poznańskim tytułem. Kilka dni temu z kolei nowy redaktor naczelny „Gazety Codziennej Nowiny” zerwał współpracę z felietonistą Janem Miszczakiem z powodu jego kpiny w tekście z kupna wydawnictwa przez Orlen.

W reakcji członkowie Towarzystwa Dziennikarskiego zapowiedzieli, że będą wyszukiwali dziennikarzy „orlenowskich gazet” , których nowy właściciel wyrzucił z pracy, by udzielić im prawnego i finansowego wsparcia w ramach Funduszu Solidarności Dziennikarskiej. – Jesteśmy w trakcie opracowywania regulaminu, powstanie też na pewno subkonto, na które trafią pieniądze ze zbiórki. Powołamy komisję, nadzorującą to przedsięwzięcie – mówił nam Jan Ordyński, członek zarządu Towarzystwa.

W portfolio prasowym Polska Press Grupy jest ponad 20 dzienników regionalnych („Dziennik Bałtycki”, „Dziennik Łódzki”, „Dziennik Zachodni”, „Gazeta Krakowska”, Głos Wielkopolski”, „Kurier Lubelski”, „Polska Metropolia Warszawska”, „Express Ilustrowany”, „Gazeta Krakowska”, „Dziennik Polski”, „Gazeta Lubuska”, „Gazeta Pomorska”, „Kurier Poranny”, „Gazeta Współczesna”, „Nowa Trybuna Opolska”, „Echo Dnia”, „Gazeta Codzienna Nowiny”, „Głos Dziennik Pomorza”, „Express Bydgoski” i „Nowości Toruńskie”), a także prawie 150 tygodników lokalnych oraz bezpłatna gazeta „Naszemiasto.pl”. Firma wydaje też serwisy internetowe, głównie Naszemiasto.pl i portale poszczególnych tytułów prasowych.

Dołącz do dyskusji: Z „Dziennika Zachodniego” odchodzi Justyna Przybytek-Pawlik

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Fert
Towarzystwo, które z Dziennika Zachodniego zrobiło biuletyn PO ucieka bo wie, że i tak Orlen usunie tych propagandystów Tuska i Gorzelika separatystów z RAŚ. Podejrzewam, że ta pani trafi właśnie do RAŚiowego cajtungu.
odpowiedź
User
YKK
Towarzystwo, które z Dziennika Zachodniego zrobiło biuletyn PO ucieka bo wie, że i tak Orlen usunie tych propagandystów Tuska i Gorzelika separatystów z RAŚ. Podejrzewam, że ta pani trafi właśnie do RAŚiowego cajtungu.


Zapomniałeś dodać to co zwykle jeszcze wypisujesz czyli, że jak nic była w UB. A teraz weź proszeczki i trochę odsapnij. Pan doktor mówił, że nie powinieneś się denerwować...
odpowiedź
User
los
A kto to jest ta pani i dlaczego mam się interesować gdzie pracuje?
odpowiedź