SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dziennikarka Anna Wendzikowska szczerze o depresji

Dziennikarka Anna Wendzikowska podczas rozmowy z Żurnalistą opowiedziała o swojej walce z depresją i pracy na planie „Dzień dobry TVN”.

Anna Wendzikowska, Kozaczek, fot. You TubeArticle

Anna Wendzikowska, do października ubiegłego roku związana była z programem „Dzień dobry TVN”, gdzie pojawiała się aby opowiedzieć o nowościach filmowych i przeprowadzać wywiady z gwiazdami kina. Gdy zdecydowała o zakończeniu 15-letniej współpracy ze stacją, opowiedziała o tym, że była ofiarą mobbingu. Teraz, w rozmowie realizowanej na potrzeby podcastu Żurnalisty, wróciła do tematu zmagań z depresją, która m.in. była efektem warunków pracy w programie śniadaniowym.

Depresja a praca

- Jesteś w pracy, w której niby jest super, więc w zasadzie nie możesz odejść, nic nie możesz powiedzieć, gdy ktoś cię traktuje, jak cię traktuje. Zaczynasz coraz gorzej o sobie myśleć, zaczynasz czuć się jak g*wno. Tracisz poczucie wartości i sprawczości. Z drugiej strony masz związek, w którym też podobnie siedzisz i się kręcisz, i siedzisz na tym łóżku i masz takie poczucie, że się dusisz, że kolejny i następne dni nie przyniosą nic i w zasadzie nie ma wyjścia. I zawsze będzie ciemno, mrocznie i beznadziejnie – wyznała Anna Wendzikowska w rozmowie z Żurnalistą.

Dziennikarka podzieliła się emocjami, które dominowały w jej myśleniu o sobie i swojej przyszłości w okresie choroby – wierzyła, że już zawsze będzie czuła się źle i w życiu nie czekają na nią żadne pozytywne zdarzenia. - To było poczucie, że tu, w tej konfiguracji życia, nie ma nic do zrobienia, pozamiatane. Takie zapętlenie, że jedynym wyjściem jest powiedzieć „bye”. Nie tak, że planowałam, z którego okna czy piętra i o której godzinie wyskoczę. Bez przesady, to nie było aż tak. Było tak, że no chyba już tylko mogę umrzeć, bo nic więcej zrobić nie mogę – wyjaśniła.

Leczenie

Aktualnie Anna Wendzikowska ma za sobą leczenie farmakologiczne i terapię. Podkreśliła, że trudna sytuacja w pracy miała wpływ na jej zdrowie psychiczne. Była pierwszą osobą, która publicznie powiedziała o mobbingu na planie „Dzień dobry TVN”.

800 70 22 22 - Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym