SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dziennikarka „Polityki” przeprasza wdowę po Sławomirze Skrzypku za tekst „Praca dla swoich”

Anna Dąbrowska z „Polityki” przeprosiła Dorotę Skrzypek, wdowę po były prezesie NBP Sławomirze Skrzypku, za błędną informację o powołaniu jej do rady nadzorczej państwowej spółki PGE Centrum. W rzeczywistości w radzie nadzorczej znalazła się inna Dorota Skrzypek.

Article

Nieprawdziwa informacja o powołaniu wdowy po Sławomirze Skrzypku znalazła się w artykule „Praca dla swoich” Anny Dąbrowskiej zamieszczonym w „Polityce” cztery tygodnie temu.

- Informację tę uzyskałam w dwóch źródłach, ale nie potwierdziłam u osoby bezpośrednio zainteresowanej, co nie powinno się wydarzyć. W rzeczywistości chodziło o inną osobę, o tym samym imieniu i nazwisku - wyjaśniła dziennikarka w sprostowaniu opublikowanym w nowym numerze „Polityki”. - Niestety ustalenie tego było bardzo utrudnione, bo Spółka odmówiła ujawnienia bliższych informacji na temat tej osoby, w tym jej CV - dodała.

- Panią Dorotę Skrzypek bardzo przepraszam - podkreśliła Anna Dąbrowska.

Według danych ZKDP w lipcu br. średnie rozpowszechnianie płatne razem „Polityki” wynosiło 97 718 egz., o 6,14 proc. więcej niż rok wcześniej. Pod koniec września cenę ezgemplarzową tygodnika podniesiono z 7,90 do 8,50 zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dziennikarka „Polityki” przeprasza wdowę po Sławomirze Skrzypku za tekst „Praca dla swoich”

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Aaa
Dwa źródła? Bzdura, albo bardzo, bardzo zle zrodla, które jak jeden mąż nie wiedzą co podaja
9 4
odpowiedź
User
do Aaa
To tygodnik rzetelny i od razu zgodnie z prawem prasowym zamieścił sprostowanie i przeprosiny. Po co to szczucie.
9 15
odpowiedź
User
To moze...
... nie majac potwierdzenia bylo nie pisac o p. Skrzypek? :>
5 2
odpowiedź