SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dziennikarz mówiący najpiękniej po polsku

Słuchacze Programu 1 Polskiego Radia SA, już po raz ósmy wybierają CHRYZOSTOMA, czyli dziennikarza Programu 1, który najpiękniej mówi po polsku.

W tym roku do nagrody Chryzostoma nominowani zostali: Małgorzata Raducha i Andrzej Szyszka z Redakcji Czterech Pór Roku, Małgorzata Kamykowa i Michał Montowski z Redakcji Kultury i Wiedzy, Marzena Lipińska z Radia Kierowców, Paweł Sztompke z Redakcji Muzycznej. Pod uwagę będą brane walory głosowe w/w osób, poprawność i kultura słowa, sprawność mówienia.

Na antenie Programu 1 od 9 do 14 grudnia br. prezentowane są sylwetki nominowanych dziennikarzy.

Wybór Chryzostoma 2002 odbędzie się 14 grudnia br. - w "Dniu dobrej polszczyzny" organizowanym przez Redakcję Kultury i Wiedzy Programu 1 Polskiego Radia. Tego dnia od godziny 8.00 do 16.00 będzie czynny telefon (0-prefiks-22 645 90 35) dla słuchaczy zainteresowanych poprawnością i kulturą słowa. Będą mogli zgłaszać pytania i wątpliwości językowe, które w audycjach Programu 1 nadawanych właśnie tego dnia omówią zaproszeni językoznawcy: prof. Andrzej Markowski i prof. Jerzy Podracki.

W poprzednich plebiscytach zwyciężyli między innymi: Tadeusz Sznuk, Andrzej Matul, Wiesław Molak, Stanisława Stec, Krzysztof Grzesiowski, Marta Kielczyk. W ubiegłym roku o tytuł Chryzostoma ubiegali się dziennikarze z Redakcji Dzienników przygotowujący i czytający wiadomości w Programie 1 Polskiego Radia. Chryzostomem został Wincenty Pipka.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dziennikarz mówiący najpiękniej po polsku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl