SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dziennikarz Polskiego Radia z prestiżową funkcją w Białym Domu

White House Foreign Press Group ogłosiło, kto otrzyma rolę nowego przewodniczącego tej waszyngtońskiej organizacji dla dziennikarzy. Wybór padł na korespondenta Polskiego Radia. Marek Wałkuski już skomentował nominację.

Marek Wałkuski (fot. materiały prasowe)Marek Wałkuski (fot. materiały prasowe)

Wielki zaszczyt spotkał jednego z polskich korespondentów w Białym Domu. Jak poinformowało Polskie Radio, działająca w Waszyngtonie organizacja White House Foreign Press Group stanęła przed wyborem nowego przewodniczącego w związku z kończącą się kadencją Richarda Latendresse z francuskojęzycznej telewizji TVA Nouvelles. Podczas dorocznego spotkania członków zdecydowano, że nominację na to stanowisko otrzyma Marek Wałkuski.

Polski korespondent z ważną rolą w Białym Domu

Funkcję przewodniczącego korespondent Polskiego Radia oficjalnie przejmie od 1 lipca. Marek Wałkuski jest jedynym dziennikarzem z naszego kraju w stałym korpusie prasowym Białego Domu. Należy do grupy obsługującej wydarzenia, w których nie mogą brać udziału przedstawiciele wszystkich mediów. Członkowie White House Foreign Press Group towarzyszą prezydentowi Stanów Zjednoczonych przy każdej oficjalnej wizycie, uroczystości, konferencji czy wydarzeniu.

- To ogromne wyróżnienie. Traktuję je jako wyraz uznania nie tylko dla mnie, ale także dla Polskiego Radia. Jestem wdzięczny kolegom za zaufanie. Jako grupa korespondentów zagranicznych cieszymy się dużym uznaniem w Białym Domu, nie tylko za obiektywizm i profesjonalizm, ale także za to, że wnosimy unikalną perspektywę i stawiamy na kwestie międzynarodowe – tłumaczy Marek Wałkuski.

Czytaj też: Znany dziennikarz wrócił do Polskiego Radia

Kim jest Marek Wałkuski?

Dziennikarz Polskiego Radia relacjonuje wizyty zagranicznych przywódców w Gabinecie Owalnym, a jego wywiady z prezydentami Stanów Zjednoczonych pojawiały się w przeszłości w czołowych amerykańskich i światowych pismach. Wcześniej Wałkuski przez wiele lat pracował w Programie 3, gdzie prowadził audycję „Zapraszamy do Trójki”.

Korespondentem radiowego nadawcy w Waszyngtonie jest 2002 roku. Relacjonował najważniejsze wydarzenia w Ameryce Północnej. Opublikował też trzy książki na temat Ameryki: „Wałkowanie Ameryki”, „Ameryka po kawałku” i „To jest napad!”. Od 2018 roku jest pełnoprawnym członkiem White House Correspondents’ Association. Jest także laureatem Złotego Mikrofonu - nagrody przyznawanej przez Radę Programową Polskiego Radia.

Dołącz do dyskusji: Dziennikarz Polskiego Radia z prestiżową funkcją w Białym Domu

48 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Newsroom
Pisowski lizus, który przez 8 lat wspierał polityków PiS.
odpowiedź
User
Newsroom
Pisowski lizus, który przez 8 lat wspierał polityków PiS.
odpowiedź
User
baca2024
To na pewno wyróżnienie dla p. Wałkuskiego. Ale - tak przy okazji - "Złotych mikrofonów" nie przyznaje Rada Programowa lecz każdorazowo powoływana przez zarząd radia kapituła.
odpowiedź