SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dziennikarze i artyści jako dzieci w kampanii „Twarze depresji” (wideo)

Startuje druga odsłona kampanii społecznej „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję”, zwracająca uwagę na problem depresji wśród dzieci i młodzieży. Ambasadorami akcji są dziennikarze Andrzej Bober, Jarosław Gugała, Marta Kielczyk, Maciej Orłoś i Tomasz Wolny, aktorzy Ewa Błaszczyk i Piotr Zelt oraz pisarze Tomasz Jastrun i Kamil Sipowicz.

Article

Kampania wynika z faktu, że według danych NFZ-u w Polsce na depresję leczy się prawie 8 tysięcy dzieci i młodzieży (nie ma statystyk, ile młodych osób na nią cierpi, ale nie podjęło leczenia). Oprócz typowych objawów, takich jak przygnębienie, utrata energii, zainteresowań, brak apetytu, bezsenność czy myśli samobójcze, mogą pojawić się u nich również gorsze oceny w szkole, agresja i pobudzenie, które nieraz są źle diagnozowane lub bagatelizowane.

Akcja startuje 23 lutego w Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Wszystkie znane osoby biorące w niej udział doświadczyły depresji. Na plakacie pokazywane są ich zdjęcia z dzieciństwa.

Pierwsza odsłona kampanii, dotycząca depresji wśród dorosłych, była prowadzona jesienią ub.r.

Obecny etap akcji obejmuje billboardy (pokazywane od 15 lutego przez dwa tygodnie w Warszawie, Krakowie, Toruniu, Bydgoszczy, Lublinie, Wrocławiu, Gdańsku, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Katowicach i Olsztynie), spot telewizyjny i radiowy, stronę internetową Twarzedepresji.pl, książkę Anny Morawskiej „Twarze depresji” (w której autorka rozmawia z osobami cierpiącymi na depresję, a także wspierających ich psychiatrami, psychoterapeutami i z przedstawicielami organizacji) oraz bezpłatne warsztaty i wykłady na Uniwersytecie SWPS w Warszawie.

Organizatorami kampanii są Stowarzyszenie Aktywnie Przeciwko Depresji. Fundacja Dzieci Niczyje oraz Fundacja Itaka - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dziennikarze i artyści jako dzieci w kampanii „Twarze depresji” (wideo)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl