SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dziennikarze na Twitterze: Węglarczyk, Kołtoń i Sekielski stracili 3 proc. obserwujących, Gmyz i Janecki zyskali 7-8 proc. (TOP20)

W lutym br. twitterowe profile Bartosza Węglarczyka, Romana Kołtonia i Tomasza Sekielskiego straciły po 3 proc. obserwujących, natomiast konta Cezarego Gmyza i Stanisława Janeckiego zyskały po 7-8 proc. followersów. Zdecydowanie najbardziej oceniane i komentowane były wpisy Tomasza Lisa i Rafała Ziemkiewicza.

Article

Na koniec lutego twitterowy profil Tomasza Lisa obserwowało 849,8 tys. użytkowników, o 0,1 proc. więcej niż miesiąc wcześniej - wynika z danych firmy SoTrender. Z kolei konto Jarosława Kuźniara straciło w skali miesiąca 2 proc. followersów i na koniec lutego miało ich 613,6 tys.

Podobne spadki zanotowało 9 kolejnych profili dziennikarzy w rankingu. Najwięcej obserwujących - po 3 proc. - stracili Bartosz Węglarczyk, Roman Kołtoń i Tomasz Sekielski.

W ostatnich tygodniach niektórzy popularni użytkownicy Twittera zwracali uwagę, że liczba obserwujących ich profile nagle znacząco malała. Prawdopodobnie portal kasował boty i inne fałszywe konta.

Profil Tomasza Lisa był wymieniany przez innych użytkowników prawie 18 tys. razy, o 9 proc. mniej niż miesiąc wcześniej, a konto Rafała Ziemkiewicza - 16,5 tys. razy, 10 proc. więcej.

Konto Bartosza Węglarczyka osiągnęło pod tym względem wzrost o 144 proc. do 12 tys.. Natomiast profil Krzysztofa Stanowskiego zanotował spadek o 32 proc. do 12,2 tys. wzmianek, konto Łukasza Warzechy - o 24 proc. do 9,1 tys., a konto Cezarego Gmyza - o 28 proc. do 6,7 tys.

Wpisy Tomasza Lisa wywołały 186,4 tys. różnych aktywności internautów na Twitterze (polubień, podań dalej, odpowiedzi i komentarzy), a tweety Rafała Ziemkiewicza - 151,1 tys. Wpisy Stanisława Janeckiego zanotowały 108,9 tys. takich aktywności, a wpisy Krzysztofa Stanowskiego - 108,7 tys.

Na jeden tweet Janeckiego przypadło średnio 441 aktywności, na tweet Tomasza Lisa - 356, a na tweet Rafała Ziemkiewicza - 273.

Dołącz do dyskusji: Dziennikarze na Twitterze: Węglarczyk, Kołtoń i Sekielski stracili 3 proc. obserwujących, Gmyz i Janecki zyskali 7-8 proc. (TOP20)

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Polak
Szkoda, że nie ma mapy (jak ktoś się zna na tym, to moje pytania - można to jakoś zrobić?), z jakich krajów pochodzą "folołersi"? Bo zastanawia mnie, na ile większość tych dziennikarzy najpopularniejszych, ma fanów w Polsce, a na ile w Indiach?
odpowiedź
User
pop
lisa czy kuzniara to zna z góra 300 tys. Polaków, skad zatem te like, wstydu nie macie kupować like ???
odpowiedź
User
folołers
Lis ma sześć razy więcej followersów niż RAZ, a reakcji mają prawie tyle samo. Może hinduscy followersi Lisa nie znają polskiego?
odpowiedź