SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Stowarzyszenie dziennikarzy Polskiego Radia oburzone nazwaniem w Trójce prof. Bartoszewskiego „bydlakiem”

Zarząd Stowarzyszenia Dziennikarzy i Twórców Radia Publicznego wyraził oburzenie na to, że w środę goszczący w radiowej Trójce Paweł Piekarczyk nazwał „bydlakiem” prof. Władysława Bartoszewskiego. - Protestujemy przeciwko tak drastycznemu obniżaniu standardów pracy dziennikarskiej i prosimy władze Polskiego Radia o zajęcie jednoznacznego stanowiska w tej sprawie. Warto być przyzwoitym! - stwierdziło kierownictwo organizacji.

Article

Paweł Piekarczyk był w środę jednym z gości audycji „Trójka na poważnie” prowadzonej przez Wojciecha Reszczyńskiego. W trakcie dyskusji stwierdził: „Taki bydlak powiedział, że Polska to jest taka brzydka panna, która nie może sobie znaleźć męża”, a po chwili dodał: „Ja mówiłem o Bartoszewskim akurat”. Wojciech Reszczyński nie zareagował na tę wypowiedź.

Skrytykowali to niektórzy dziennikarze aktywni w mediach społecznościowych. Natomiast dyrektor Trójki Wiktor Świetlik wyraził ubolewanie z powodu tej sytuacji i zapowiedział, że porozmawia o niej z Wojciechem Reszczyńskim.

Do sprawy szybko odniósł się zarząd Stowarzyszenia Dziennikarzy i Twórców Radia Publicznego, którego członkami są Wojciech Dorosz z Trójki, Dorota Nygren z Informacyjnej Agencji Radiowej i Marcin Majchrowski z Dwójki.

W komunikacie wyrazili oburzenie na tę sytuację. - Jesteśmy dalecy od tego, by ograniczać swobodę wypowiedzi, czy odbierać komukolwiek prawo do krytycznej oceny osób i wydarzeń. Ale debata na antenie publicznego radia powinna odbywać się z poszanowaniem godności wszystkich osób, także zmarłych. Za jakość tej debaty odpowiedzialni są zaś dziennikarze, dlatego naruszanie godności innych powinno spotykać się z reakcją i dystansowaniem się od tego typu wypowiedzi - napisali.

- Protestujemy przeciwko tak drastycznemu obniżaniu standardów pracy dziennikarskiej i prosimy władze Polskiego Radia o zajęcie jednoznacznego stanowiska w tej sprawie. Warto być przyzwoitym! - dodali.

Według badania Radio Track w trzecim kwartale br. Trójka miała 5,7 proc. udziału w rynku słuchalności.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Stowarzyszenie dziennikarzy Polskiego Radia oburzone nazwaniem w Trójce prof. Bartoszewskiego „bydlakiem”

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
PiS da
Niebawem temu oświadczeniu gorszego sortu jedynie słuszny odpór da radiowa "Solidarność".
30 15
odpowiedź
User
kolo
Oczywiście kiedy Bartoszewski mówił "bydło" o ludziach głosujących na PiS, to nikt nie wyraził oburzenia
40 45
odpowiedź
User
PiS da
Oczywiście kiedy Bartoszewski mówił "bydło" o ludziach głosujących na PiS, to nikt nie wyraził oburzenia


Powtórzę, co napisałem pod innym artykułem: powiedział to o buczących na podniosłej uroczystości. Przypadkowo był to elektorat PiS.
56 35
odpowiedź
User
widz555
Rynsztok internetowy wybił w radiu, takie czasy. Miernota zawsze jest głośniejsza, bo musi czymś przykryć swoje braki.
44 15
odpowiedź
User
luk
nie liczmy na to, że partia która na trumnach dorwała sie do koryta będzie szanować zmarłych.
41 20
odpowiedź