SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Stowarzyszenie dziennikarzy Polskiego Radia oburzone nazwaniem w Trójce prof. Bartoszewskiego „bydlakiem”

Zarząd Stowarzyszenia Dziennikarzy i Twórców Radia Publicznego wyraził oburzenie na to, że w środę goszczący w radiowej Trójce Paweł Piekarczyk nazwał „bydlakiem” prof. Władysława Bartoszewskiego. - Protestujemy przeciwko tak drastycznemu obniżaniu standardów pracy dziennikarskiej i prosimy władze Polskiego Radia o zajęcie jednoznacznego stanowiska w tej sprawie. Warto być przyzwoitym! - stwierdziło kierownictwo organizacji.

Paweł Piekarczyk był w środę jednym z gości audycji „Trójka na poważnie” prowadzonej przez Wojciecha Reszczyńskiego. W trakcie dyskusji stwierdził: „Taki bydlak powiedział, że Polska to jest taka brzydka panna, która nie może sobie znaleźć męża”, a po chwili dodał: „Ja mówiłem o Bartoszewskim akurat”. Wojciech Reszczyński nie zareagował na tę wypowiedź.

Skrytykowali to niektórzy dziennikarze aktywni w mediach społecznościowych. Natomiast dyrektor Trójki Wiktor Świetlik wyraził ubolewanie z powodu tej sytuacji i zapowiedział, że porozmawia o niej z Wojciechem Reszczyńskim.

Do sprawy szybko odniósł się zarząd Stowarzyszenia Dziennikarzy i Twórców Radia Publicznego, którego członkami są Wojciech Dorosz z Trójki, Dorota Nygren z Informacyjnej Agencji Radiowej i Marcin Majchrowski z Dwójki.

W komunikacie wyrazili oburzenie na tę sytuację. - Jesteśmy dalecy od tego, by ograniczać swobodę wypowiedzi, czy odbierać komukolwiek prawo do krytycznej oceny osób i wydarzeń. Ale debata na antenie publicznego radia powinna odbywać się z poszanowaniem godności wszystkich osób, także zmarłych. Za jakość tej debaty odpowiedzialni są zaś dziennikarze, dlatego naruszanie godności innych powinno spotykać się z reakcją i dystansowaniem się od tego typu wypowiedzi - napisali.

- Protestujemy przeciwko tak drastycznemu obniżaniu standardów pracy dziennikarskiej i prosimy władze Polskiego Radia o zajęcie jednoznacznego stanowiska w tej sprawie. Warto być przyzwoitym! - dodali.

Według badania Radio Track w trzecim kwartale br. Trójka miała 5,7 proc. udziału w rynku słuchalności.

 

Dołącz do dyskusji: Stowarzyszenie dziennikarzy Polskiego Radia oburzone nazwaniem w Trójce prof. Bartoszewskiego „bydlakiem”

23 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
PiS da
Niebawem temu oświadczeniu gorszego sortu jedynie słuszny odpór da radiowa "Solidarność".
odpowiedź
User
kolo
Oczywiście kiedy Bartoszewski mówił "bydło" o ludziach głosujących na PiS, to nikt nie wyraził oburzenia
odpowiedź
User
PiS da
Oczywiście kiedy Bartoszewski mówił "bydło" o ludziach głosujących na PiS, to nikt nie wyraził oburzenia


Powtórzę, co napisałem pod innym artykułem: powiedział to o buczących na podniosłej uroczystości. Przypadkowo był to elektorat PiS.
odpowiedź