SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dziennikarze zniesmaczeni tekstem „Gazety Wyborczej” o parze prezydenckiej. „Szambo poniżej Urbana”

W weekendowym wydaniu „Gazety Wyborczej” znalazł się artykuł o Agacie Kornhauser-Dudzie, w którym m.in. powtórzono pogłoskę o rzekomym nieślubnym dziecku prezydenta Andrzeja Dudy. Publikację mocno skrytykowała w social media część dziennikarzy, oceniając jako chwyt poniżej poziomu tabloidów.

Zapowiadany na pierwszej stronie weekendowej „Gazety Wyborczej” artykuł Małgorzaty Niemczyńskiej opisuje życie i środowisko rodzinne Agaty Kornhauser-Dudy. Dziennikarka zaznacza, że krakowscy znajomi prezydentowej nie chcieli się o niej wypowiadać pod nazwiskiem, dlatego ich stwierdzenia oznaczono literami A, B, C i D.

Kontrowersje wzbudził fragment, w którym autorka przypomniała podaną pod koniec ub.r. przez Zbigniewa Stonogę pogłoskę, jakoby najmłodsza siostra Andrzeja Dudy była tak naprawdę jego nieślubnym dzieckiem. - Autorem tych rewelacji jest Zbigniew Stonoga, któremu ich jednak mało i dorzuca coś jeszcze o seksie za pieniądze - zaznaczyła Niemczyńska.

Część dziennikarzy aktywnych na Twitterze mocno skrytykowała podanie tej  pogłoski w tekście. - Sam fakt powielania takich plotek odbiera powagę i rangę - tekstowi, autorce, gazecie - stwierdził Przemysław Wenerski z TVN24. - Zgadzam się. Trąci Lepperem. „Carringtona Pan znasz? Ja tylko pytam”. Równie dobrze „GW” może napisać że krążą plotki, że jesteś pedofilem i od razu zdementować. Ile osób przekonają? - napisał Mikołaj Wójcik z „Faktu” w dyskusji z Maciejem Sokołowskim z TVN24. - Przeczytaliście artykuł o Pierwszej Damie w całości czy tylko powtarzacie plotki, wklejając tu, oburzeni, jeden z akapitów z tego tekstu? Jeśli tekst ma kilka stron, które zaprzeczają bzdurnym plotkom, to chyba nie powód by na Twittera wklejać akapit tylko z plotkami - tonował oceny Sokołowski. - A jakie ma znaczenie całość wobec tego akapitu? Widząc plwociny w zupie, nie zasiadam do konsumpcji, proste - stwierdził Wenerski.

Niektórzy dziennikarze nie kryli oburzenia tym fragmentem artykułu, uznając go za niegodny nawet najostrzejszych tabloidów. - Szambo wybiło dzisiaj w „Gazecie Wyborczej”. Brak mi słów. Dopiero kwiecień ale Hieny Roku to już chyba tej Niemczyckiej nikt nie odbierze, co? Zgodnie z logiką mediów, jutro na szambo z „GW” powoła się Olejnik, żeby temat żył? - napisała w sobotę blogerka Kataryna, felietonistka „Do Rzeczy”. - Domniemane lub prawdziwe skandale seksualne, nieślubne dzieci - tym nie zajmowała się nie tylko „Gazeta Polska”, ale i żaden z tabloidów. Nurkowanie w szambie Stonogi lub szambach pokrewnych autorytetów było wyłącznie domeną Urbana. Do dzisiaj - napisał Robert Mazurek na portalu wPolityce.pl. - Po ustawce z feministkami w kościele św. Anny uznałem, że „Wyborcza” stanęła w jednym rzędzie z „Faktami i Mitami” i Urbanem. Dziś widać, że nie była to wpadka. To nowy poziom „Wyborczej”. Poziom kloaki. Szczerze? Brzydzę się wami - dodał. - Artykuł w „Gazecie Wyborczej” o pani prezydentowej jest skandaliczny. Takiego szamba dawno nie widziałam - powiedziała Monika Olejnik w niedzielę w programie „Siódmy dzień tygodnia” w Radiu ZET. Krytycznie o tekście wypowiedział się również w TVN24 publicysta „Rzeczpospolitej” Andrzej Stankiewicz.

- Różne plotki o osobistym życiu poprzedniego prezydenta się pojawiały, ale nawet balansująca IMO na granicy smaku „Gazeta Polska” o nich nie pisała - przypomniał na Twitterze Łukasz Mężyk z 300polityka.pl. - Mordor uznał, że zorganizowany atak na rodzinę prezydenta Andrzeja Dudę wyprowadzi ich z równowagi - stwierdził Cezary Gmyz z „Do Rzeczy”. - Ohydne ploty o parze prezydenckiej, nieślubnych dzieciach itp., które gazeta Michnika dziś rzuca ludożerce to absolutne dno i kilometr mułu - napisał Stanisław Janecki z „W Sieci”. - Wow! Teraz przeczytałem główny tekst z „Gazety Wyborczej”. No, muszę powiedzieć Pani Michnik, że to jest kawał gów...a! - ocenił Sławomir Jastrzębowski z „Super Espressu”.

- Kiedy po Warszawie zaczęły chodzić „rewelacje” Stonogi wicenaczelny jednego z tabloidów powiedział mi, że „nikt normalny się tym nie zajmie” - skomentował na Twitterze Marcin Kędryna z Kancelarii Prezydenta. Tekst „GW” skrytykował również, na antenie TVN24, Marek Magierowski, dyrektor biura prasowego Kancelarii.

>>> Przeglądaj okładki gazet i czasopism w naszym dziale Jedynki

Na początku maja ub.r., tuż przed wyborami prezydenckimi, „Gazeta Warszawska” zapowiedziała artykuł Pawła Mitera o rzekomym nieślubnym dziecku Bronisława Komorowskiego. - Bronisław Komorowski i jego związki z Krzysztofem Winiarskim, byłym współpracownikiem służb specjalnych i ogrodnikiem. Czego chciał Komorowski od Pana Krzysztofa? Co zawierało obszerne archiwum przejęte przez prokuraturę? Czy Bronisław Komorowski ma nieślubne dziecko? Odkrywamy wrażliwe pytania i nerwowe reakcje pewnych osób, do których udało nam się dotrzeć - czytamy na początku tekstu.

Już po zapowiedzi jego publikacji „Gazeta Wyborcza” zamieściła krytyczny komentarz Wojciecha Czuchnowskiego „Nieślubne dziecko prezydenta, czyli jak oni opluwają”. - Teraz na finiszu szczujnie uchwyciły się „newsa” o najnowszym grzechu Komorowskiego. Oto ma on mieć „nieślubne dziecko”, które "ukrywa" zapewne przy pomocy WSI. Taką informację miał zamiar ujawnić - na łamach arcyszczujni o nazwie „Gazeta Warszawska” - bloger Paweł Miter. Ale nie wiadomo, czy ujawni, bo prokuratura (z inspiracji Komorowskiego) szykuje oczywiście na niego zamach - kpił Czuchnowski. - Jak zawodowi biegacze w masowym biegu maratońskim, tak oni w kategorii hejtu i politagitki, reprezentują poziom, przy którym inni są amatorami - ocenił.

Według danych ZKDP w lutym br. średnia sprzedaż „Gazety Wyborczej”. wynosiła 152 386 tys. egz. Z kolei serwis Wyborcza.pl według danych gemiusAudience w marcu br. odwiedziło 3,61 mln realnych użytkowników.

Dołącz do dyskusji: Dziennikarze zniesmaczeni tekstem „Gazety Wyborczej” o parze prezydenckiej. „Szambo poniżej Urbana”

66 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Donek
Gazeta Wyborcza to od dawna szmatławiec,przecież nikt normalny tego nie czyta.Kłamstwo goni kłamstwo.
odpowiedź
User
takjest
A co powiecie o Dużym Formacie i Wysokich Obcasach? Też szmatławce? Która gazeta prawicowa może się pochwalić podobnym poziomem?
odpowiedź
User
PL
Gazeta Wyborcza powinna zostac zwrócona NSZZ Solidarności
odpowiedź