SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dziesięciu kandydatów na prezesa Polskiego Radia. Wśród nich Stanisławczyk-Żyła i Jacek Sobala

W konkursie na nowego prezesa Polskiego Radia do Rady Mediów Narodowych wpłynęło 10 ofert - informuje Wirtualnemedia.pl Krzysztof Czabański, przewodniczący RMN. Do konkursu zgłosiła się też m.in. obecna prezes PR, Barbara Stanisławczyk-Żyła i były szef "Trójki" - Jacek Sobala.

Article

Decyzję o rozpisaniu konkursu na prezesa Polskiego radia, Rada Mediów Narodowych podjęła w listopadzie ub. roku. Regulamin konkursu zakłada, że oferty od kandydatów na stanowisko prezesa radia można było składać do końca 2016 roku, jednak - jak mówi Krzysztof Czabański - trzeba brać pod uwagę to, że poczta będzie jeszcze dostarczała zgłoszenia wysłane listownie. W takim przypadku decyduje data stempla pocztowego. Od kandydatów nie wymaga się stażu na stanowiskach kierowniczych. Wymagane są natomiast wyższe wykształcenie i stosowne kompetencje.

Do końca roku do RMN trafiło osiem zgłoszeń od kandydatów na to stanowisko, wczoraj poczta dostarczyła dwa kolejne. - Na resztę zgłoszeń będziemy czekali mniej więcej do połowy stycznia, a pod koniec miesiąca wyłonimy finalistów, których zaprosimy na rozmowy. Ostateczne wyniki znane będą do połowy lutego - informuje Wirtualnemedia.pl Krzysztof Czabański.

Zgodnie z regulaminem konkursu, będzie on przebiegał w trzech etapach, podobnie jak wcześniejszy konkurs na szefa TVP. Pierwszym etapem będzie ocena formalna nadesłanych zgłoszeń, drugim - ocena merytoryczna. Trzecim etapem konkursu będzie rozmowa członków Rady z wyłonionymi we wcześniejszych etapach kandydatami.

Funkcję prezesa PR sprawuje obecnie Barbara Stanisławczyk-Żyła, powołana na to stanowisko 8 stycznia 2016 roku przez ówczesnego Ministra Skarbu Państwa, Dawida Jackiewicza. Jak się dowiadujemy, obecna prezes także będzie startować w konkursie - złożyła dokumenty konkursowe w przewidzianym terminie, do końca ub. roku. Wśród kandydatów znajdują się także m.in. Jacek Sobala, były dyrektor Programu III Polskiego Radia i Tomasz Wybranowski, były redaktor naczelny Polskiego Radia dla Zagranicy.

Rada Mediów Narodowych została powołana na mocy ustawy, która weszła w życie na początku lipca 2016 roku. Do zadań pięcioosobowej RMN należy m.in. powoływanie i odwoływanie zarządów i rad nadzorczych TVP, Polskiego Radia oraz Polskiej Agencji Prasowej.

Pod koniec sierpnia RMN rozpisała konkurs na prezesa TVP. Został on rozstrzygnięty w połowie października - wygrał go Jacek Kurski, piastujący stanowisko szefa TVP od 8 stycznia br.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dziesięciu kandydatów na prezesa Polskiego Radia. Wśród nich Stanisławczyk-Żyła i Jacek Sobala

30 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
rozbawiony socjalistami z piSSu
Teatrum czas zacząć :D :D :D
Spektakl będzie pełen zwrotów akcji i suspensów a wygra zacna Stanisławczyk bo sukces PR24 tylko to potwierdza, prawda tow. Czabański ? ;)
61 15
odpowiedź
User
Gosc
Konkurs, przetarg,oferta -te słowa mają nowe dobrze znane znaczenia w wykonaniu biurokracji państwowej.
38 15
odpowiedź
User
nikt się nie podszyje pod mój nick
Teatrum czas zacząć
Spektakl będzie pełen zwrotów akcji i suspensów a wygra zacna Stanisławczyk bo sukces PR24 tylko to potwierdza, prawda tow. Czabański ?

A owszem, PR24 odniosło sukces. Ogromny sukces, bo zaprezentowało dużo wyższy poziom merytoryczny od swojego konkurenta, czyli TOK FM. Da się słuchać PR24 z przyjemnością, a TOK FM doprowadza do wymiotów swoją lewacką propagandą. :x
A słupki słuchalności zostawmy mediom komercyjnym. :) Publiczne radio nie jest od tego, żeby za wszelką cenę walczyć o słuchalność z dennymi radiami komercyjnymi. :D Publiczne radio jest od pełnienia misji, nie od słupków słuchalności.

Jacka Sobalę miło wspominam jako dyrektora Jedynki w latach 2007-2008. Dużo konserwatywnych wartości wniósł do Jedynki, co niestety zostało zniszczone przez jego następców. Również jako dyrektor Trójki w pierwszej połowie 2010 roku bardzo mi zaimponował, do dziś pamiętam genialne pasmo publicystyczne "Trójka po trzeciej" od poniedziałku do piątku o 15:00, z wartościowymi konserwatywnymi prowadzącymi. Niestety później na stanowisko dyrektora Trójki wróciła Magda Jethon i... szkoda gadać o tym, co potem się działo. :(

Jacek Sobala byłby świetnym prezesem Polskiego Radia, choć Barbara Stanisławczyk-Żyła też daje sobie nieźle radę.
18 81
odpowiedź
User
rozbawiony socjalistami z piSSu
Maćku, masz jak zawsze 100% rację. Zresztą wy, pisiory, zawsze macie rację. Nigdy się nie mylicie. Dowodem na to, że masz rację są ostatnie badania z twojego Radomia, gdzie masz hurtownię. Jedynka wg Radio Track udział w czasie słuchania stacji Program 1 Polskiego Radia było VI-XI 2015 - 11,1%, jest VI-XI 2016- 9,5%. Trójka - Program 3 Polskiego Radia. Było 6,7% - jest 6 % ( to ten program gdzie wieczorami tak chłoniesz konserwatywne treści). Wreszcie sztandarowe Polskie Radio 24 / do 2016-08 Czwórka - Program 4 Polskiego Radia. Te- jak to określasz szarpidruty miały 1%. Teraz - jak piszesz "A owszem, PR24 odniosło sukces". Święte słowa - jest 0,7%.
Ku mojemu ubolewaniu, że socjaliści uczynili z PR partyjną tubę propagandową pod wodzą kobiety, która NIGDY nic w życiu nie miała wspólnego z radiem- masz rację. Słuchalność leci na łeb, na szyję. Przecież jest to dowód na wartość programową ( wprawdzie wczoraj zaprzeczyłeś a propos sylwestra w tvp chwaląc udział w rynku - ale to nic- spoko- pisiorów logika nie obowiązuje ;) )
Oby w nowym roku 2017 słuchalność spadała dalej co będzie tylko dowodem na twoją - jak zawsze prawdziwą - tezę :D :D :D Byle do zera :D :D :D
48 12
odpowiedź
User
zenada
Teatrum czas zacząć
Spektakl będzie pełen zwrotów akcji i suspensów a wygra zacna Stanisławczyk bo sukces PR24 tylko to potwierdza, prawda tow. Czabański ?

A owszem, PR24 odniosło sukces. Ogromny sukces, bo zaprezentowało dużo wyższy poziom merytoryczny od swojego konkurenta, czyli TOK FM. Da się słuchać PR24 z przyjemnością, a TOK FM doprowadza do wymiotów swoją lewacką propagandą.
A słupki słuchalności zostawmy mediom komercyjnym. Publiczne radio nie jest od tego, żeby za wszelką cenę walczyć o słuchalność z dennymi radiami komercyjnymi. Publiczne radio jest od pełnienia misji, nie od słupków słuchalności.

Jacka Sobalę miło wspominam jako dyrektora Jedynki w latach 2007-2008. Dużo konserwatywnych wartości wniósł do Jedynki, co niestety zostało zniszczone przez jego następców. Również jako dyrektor Trójki w pierwszej połowie 2010 roku bardzo mi zaimponował, do dziś pamiętam genialne pasmo publicystyczne "Trójka po trzeciej" od poniedziałku do piątku o 15:00, z wartościowymi konserwatywnymi prowadzącymi. Niestety później na stanowisko dyrektora Trójki wróciła Magda Jethon i... szkoda gadać o tym, co potem się działo.

Jacek Sobala byłby świetnym prezesem Polskiego Radia, choć Barbara Stanisławczyk-Żyła też daje sobie nieźle radę.

tiaa powalasz śmiechem z samego ranka(dopiero wstałam) a tu taki dowcip. Sobala nadaje się do radia dla idiotów (powtórka z nie rozrywki) a Żyłowa powinna wrócić do kolorowej prasy - to jej lepiej wychodziło. TOK FM to najlepsze radio i ten wasz erzac!
37 15
odpowiedź