SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

E-Kiosk: 1,9 mln zł wpływów, wynik netto 755 tys. zł w górę

W minionym kwartale firma E-Kiosk (właściciel platform E-Kiosk.pl i Nexto.pl z prasą cyfrową, e-bookami i audiobookami) zanotowała 1,896 mln zł wpływów ze sprzedaży (wobec 1,7 mln zł rok wcześniej) i 143 tys. zł zysku netto (rok wcześniej miała 612 tys. zł straty).

Article

W ujęciu trzech kwartałów przychody sprzedażowe E-Kiosku zwiększyły się minimalnie (z 6,47 do 6,49 mln zł), a wynik netto poszedł w górę z 479 tys. zł straty do 62 tys. zł zysku.

W br. wszystkie przychody firmy ze sprzedaży miały charakter gotówkowy. Natomiast w trzech kwartałach ub.r. zanotowała 1,16 mln zł wpływów barterowych, a w samym trzecim kwartale ub.r. - 235 tys. zł ujemnych wpływów barterowych.

Oprócz wyniku netto z wartości ujemnych na dodatnie poprawił się zysk EBITDA: w ujęciu trzech kwartałów ze 148 tys. zł straty do 951 tys. zł zysku, a w trzecim kwartale - z 398 tys. zł straty do 369 tys. zł zysku.

Na koniec września br. jedyne zobowiązania długoterminowe E-Kiosku to 58 tys. zł rezerwy na podatek odroczony.

Zmiany w zarządzie E-Kiosku

W drugiej połowie sierpnia br. prezesem E-Kiosku został Łukasz Piela, wcześniej m.in. wiceprezes, dyrektor zarządzający i dyrektor handlowy firmy. Na stanowisku prezesa zastąpił Piotra Łyska, który został w spółce członkiem rady nadzorczej.

Na początku października na stanowisko wiceprezesa E-Kiosku po rezygnacji Iwony Liszki-Majkowskiej objęła Magdalena Dulińska, a w marcu Paweł Myjak zastąpił Anetę Zawiślak jako członek zarządu z ramienia Ruchu.

50,01 proc. akcji E-Kiosku należy do Gremi Media (to wydawca m.in. „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”), a 24,18 proc. do Ruchu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: E-Kiosk: 1,9 mln zł wpływów, wynik netto 755 tys. zł w górę

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl