SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

E-Kiosk rozważa wycofanie się w giełdy, w II kwartale wzrost wpływów i zysku

Zarząd firmy E-Kiosk (jej większościowym akcjonariuszem jest Gremi Media) przez najbliższe kilka będzie analizował możliwość wycofania jej z bocznego rynku warszawskiej giełdy. Tłumaczy m.in. obciążeniami organizacyjnymi i kosztami obecności na giełdzie. W drugim kwartale br. zanotowała wzrost wpływów o 8 proc. do 2,8 mln zł i 732 tys. zł zysku netto.

Łukasz Piela, prezes e-Kiosku Article

W środę zarząd E-Kiosk poinformował, że skierował do rady nadzorczej wniosek o wyrażenie opinii w sprawie wycofała się spółki z giełdy.

Większościowym akcjonariuszem E-Kiosku jest Gremi Media, wydawca m.in. „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”. W połowie kwietnia Gremi Media za 5,09 mln przejęło od Ruchu 28,14 proc. akcji E-Kiosku, cenę zapłacono poprzez potrącenie wierzytelności. Obecnie do Gremi Media należy 78,15 proc. kapitału E-Kiosku.

W komunikacie podano jeszcze drugą przesłankę do opuszczenia giełdy. - Obowiązki wynikające z publicznego statusu spółki notowanej w ASO oznaczają dla Spółki istotne obciążenia organizacyjne oraz koszty. środki przeznaczane na pokrycie kosztów wskazanych powyżej mogłyby zostać przekierowane na inwestycje w kluczowe obszary rozwojowe i w związku z tym istotnie wpłynąć na dynamikę rozwoju Spółki oraz jej udział w runku - opisano.

Zaznaczono, że „obecnie żadne decyzje związane z wyborem opcji strategicznej nie zostały podjęte i nie ma pewności, czy i kiedy taka decyzja zostanie podjęta w przewidywalnej przyszłości”,

Żeby E-Kiosk mógł opuścić rynek giełdowy, Gremi Media musiałoby w ramach wezwania do sprzedaży skupić akcje firmy od pozostałych akcjonariuszy. W środę na koniec sesji kurs E-Kiosku wynosił 1,06 zł, co daje kapitalizację w wysokości 19,17 mln zł. Pakiet należący do Gremi Media jest wart 14,98 mln zł, a akcje posiadane przez pozostałych akcjonariuszy (żaden nie przekroczył poziomu 5 proc. w kapitale) - 4,19 mln zł.

Do E-Kiosku należą platformy eKiosk.pl, eGazety.pl i Nexto.pl z prasą cyfrową i e-bookami oraz agencja marketingowa eContentLAB.pl.

Wpływy i zysk w górę

W drugim kwartale br. E-Kiosk zanotował wzrost wpływów rok do roku o 8 proc. do 2,8 mln zł. Całość przychodów stanowiły wpływy gotówkowe.

Zysk EBITDA firmy poszedł w górę z 710 do 918 tys. zł, a zysk netto - z 257 do 732 tys. zł.

- W drugim kwartale spółka uzyskała potwierdzenie efektywności możliwych do wprowadzenia w aktualnym otoczeniu rynkowym zmian w zakresie procesów sprzedażowych i działań marketingowych, wdrożonych w obliczu wybuchu epidemii COVID19 (luty i marzec br.). Bieżące dostosowywanie oferty do zmieniających się warunków rynkowych ukierunkowane na sprzedaż e-wydań oraz ebooków, szczególnie popularnych w czasie ograniczonego dostępu do tradycyjnej prasy i książek, przyniosło wymierne efekty - skomentowano w sprawozdaniu E-Kiosku. Dodano, że firma przedłużyła współpracę na dostawę prasy z Ministerstwem Spraw  Zagranicznych oraz wygrał przetarg na dostarczanie prasy zagranicznej dla kancelarii premiera.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: E-Kiosk rozważa wycofanie się w giełdy, w II kwartale wzrost wpływów i zysku

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
1234
Wycofanie się w giełdy , gratuluję obywatelu tw .
2 0
odpowiedź