SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Magdalena Dulińska wiceprezesem E-Kiosku, odchodzi Iwona Liszka-Majkowska

Iwona Liszka-Majkowska zrezygnowała z funkcji wiceprezesa E-Kiosku (głównym akcjonariuszem spółki jest Gremi Media, wydawca „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”). Z początkiem października stanowisko obejmie Magdalena Dulińska.

Magdalena DulińskaArticle

Wiceprezesem E-Kiosku Iwona Liszka-Majkowska była od końca września 2016 roku. Reprezentowała w zarządzie Gremi Media, właściciela 50,01 proc. akcji spółki.

Od początku 2014 roku do grudnia ub.r. Liszka-Majkowska była też wiceprezesem Gremi Media. Odeszła z władz spółki razem z prezesem Dariuszem Bąkiem, nowym szefem firmy został Tomasz Jażdżyński.

Magdalena Dulińska współpracuje z grupą kapitałową Gremi Media od maja br. Wcześniej pracowała jako prawniczka m.in. w firmach Interia.pl i Bankier.pl (prezesem obu był Tomasz Jażdżyński). W tej drugiej była też członkiem zarządu i prokurentem. Pełniła też funkcję członka rad nadzorczych spółek For Forcan, Pit.pl, Post-Tel i Postdata. Ponadto ma doświadczenie w pracy na rzecz podmiotów z branży technologii i mediów (TV Puls, Grupa Multimedialna) i sektora publicznego (centrala Narodowego Funduszu Zdrowia, centrala Zakładu Ubezpieczeń Społecznych).

Jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studiów podyplomowych z zakresu prawa gospodarczego w Szkole Przedsiębiorczości Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Ma prawie 20 lat doświadczenia zawodowego.

To kolejna zmiana w zarządzie E-Kiosku. W marcu br. członkiem zarządu z ramienia Ruchu, mniejszościowego akcjonariusza spółki, został Paweł Myjak (zastąpił Anetę Zawiślak), natomiast w sierpniu br. funkcję prezesa objął Łukasz Piela (poprzedni prezes Piotr Łysek przeszedł do rady nadzorczej firmy).

E-Kiosk zajmuje się sprzedażą e-prasy i e-booków na platformach E-Kiosk.pl i Nexto.pl. W drugim kwartale br. spółka zanotowała wzrost wpływów sprzedażowych o 21,8 proc. w skali roku do 2,68 mln zł oraz 372 tys. zł zysku netto (wobec 15 tys. zł zysku rok wcześniej).

W piątek na koniec sesji giełdowej za akcję E-Kiosku płacono 41 groszy. Dawało to kapitalizację wynoszącą 7,42 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Magdalena Dulińska wiceprezesem E-Kiosku, odchodzi Iwona Liszka-Majkowska

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ja
Kamikadze tak mówili
odpowiedź