SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

e-podpis za 3 tygodnie?

W ciągu dwóch-trzech tygodni Centrum Zaufania i Certyfikacji Centrast SA wpisze trzy firmy do rejestru kwalifikowanych podmiotów świadczących usługi certyfikacyjne - poinformował Kazimierz Ferenc, prezes Centrastu.

"Pierwsze do zakwalifikowania się do rejestru są Unizeto, TP Internet i Państwowa Wytwórnia Papierów Wartościowych, które po uzyskaniu wpisu są gotowe do natychmiastowego rozpoczęcia wydawania certyfikatów dla klientów indywidualnych" - powiedział Ferenc na czwartkowej konferencji w Ministerstwie Gospodarki. W czwartek minister gospodarki Jacek Piechota poinformował, że to właśnie Centrast, podmiot zależny od Narodowego Banku Polskiego, będzie w imieniu ministerstwa wykonywał nadzór nad wydawaniem i weryfikacją certyfikatów.

Decyzja Ministerstwa Gospodarki jest realizacją Ustawy o podpisie elektronicznym, która ma skrócić czas i zmniejszyć koszty związane z ustaleniem autentyczności podpisującego dokument elektroniczny.


Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: e-podpis za 3 tygodnie?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl