SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Eastbridge i Penta obniżą próg w wezwaniu na akcje NFI EM&F?

Eastbridge, posiadający 60% akcji spółki NFI EM&F, oraz Penta Investments rozważają obniżenie progu minimalnej liczby akcji, niezbędnych do dojścia do skutku wezwania na zakup akcji EM&F, poinformowały spółki w komunikacie.

Eastbridge i Penta obniżą próg w wezwaniu na akcje NFI EM&F?

"Działając w odniesieniu do pkt. 25 Wezwania, Penta i Eastbridge rozważają nabycie akcji EM&F w Wezwaniu pomimo nie osiągnięcia w Wezwaniu minimalnej liczby akcji EM&F objętych zapisami, dającej Eastbridge i Penta łącznie co najmniej 80% akcji EM&F, o ile liczba akcji EM&F objęta zapisami złożonymi w Wezwaniu  umożliwi Eastbridge i Penta sprawowanie kontroli nad EM&F na zadowalającym poziomie" - czytamy w komunikacie.

W wyniku koncentracji Penta Investents obejmie kontrolę nad NFI Empik Media & Fashion, która będzie sprawowana wspólnie z Eastbridge - obecnym głównym akcjonariuszem.

NFI Empik Media & Fashion stoi na czele grupy kapitałowej i jest właścicielem m.in. sieci salonów Empik, Smyk oraz sklepu internetowego Empik.com.

Pod koniec kwietnia fundusze Eastbrigde oraz Penta, które w marcu ogłosiły wezwanie na akcje spółki NFI Empik Media & Fashion z ceną 9,85 zł, podwyższyły ją do 10,38 zł.

Zgodnie z zawartym porozumieniem jedynym podmiotem, który będzie nabywał akcje w wezwaniu, jest spółka celowa Xandora Holdings Limited (Xandora), w całości należąca do Penta.

Pierwotnie wezwanie miało dojść do skutku pod warunkiem skupienia przez Xandora takiej liczby akcji, aby Penta i Eastbridge łącznie z podmiotami zależnymi posiadały co najmniej 80% akcji EM&F oraz pod warunkiem uzyskania zgód odpowiednich urzędów ochrony konkurencji i podjęcia przez walne zgromadzenie EM&F uchwały o powołaniu do rady nadzorczej osoby wskazanej przez Penta.

Pod koniec kwietnia Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) zgodził się na przejęcie kontroli nad NFI EM&F przez fundusz Penta.

W I-IV kw. 2011 roku spółka EM&F miała 79,64 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 74,78 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 3224,49 mln zł wobec 2908,22 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Eastbridge i Penta obniżą próg w wezwaniu na akcje NFI EM&F?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl