SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

eBay na plusie w I kw., w górę przychód

Wzrostem przychodu i zyskiem zakończył się I kwartał br. dla eBay. Dobre wyniki zanotował należący do firmy system PayPal, który jeszcze w tym roku stanie się samodzielnym podmiotem.

PAP/EPA / JOHN G. MABANGLO Article

Zysk netto eBay sięgnął w I kwartale 2015 roku 626 milionów dolarów. Dla porównania, w analogicznym okresie roku 2014 firma zanotowała 2,3 miliarda dolarów straty.

W tym samym czasie o 4 proc. zwiększył się przychód eBay, z 4,26 miliarda dolarów do 4,45 miliarda dolarów.

>>> eBay zwolni 2,4 tys. pracowników. 100 mln dolarów na odprawy

Liczba zarejestrowanych, aktywnych kont w należącym do eBay systemie płatności PayPal zwiększyła się o 11 proc. w ujęciu rocznym, do 165,2 miliona, a wartość transakcji z jej użyciem  - o 18 proc., z 52 miliardów dolarów do 61,41 miliarda dolarów. Z kolei przychód wygenerowany przez PayPal wzrósł o 14 proc., z 1,85 miliarda dolarów do 2,11 miliarda dolarów.

eBay przedstawił również prognozę, w której zakłada, że w II kwartale bieżącego roku jego przychód wyniesie od 4,4 miliarda dolarów do 4,5 miliarda dolarów (wzrost o 1-3 proc. r/r), a w całym 2015 roku - od 18,35 miliarda dolarów do 18,85 miliarda dolarów (wzrost o 3-5 proc. r/r).

  • Więcej informacji:
  • EBay
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: eBay na plusie w I kw., w górę przychód

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl