SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

eBay Polska sprawdzi kto jest kto

eBay Polska poinformował o wprowadzeniu obowiązkowej weryfikacji tożsamości sprzedawców.

Weryfikacji tożsamości muszą się poddać wszystkie osoby, które chcą mieć możliwość wystawiania nowych aukcji po 4 października b.r. Aukcje rozpoczęte przed tą datą zostaną dokończone w zwykłym,terminie. Konta osób o zweryfikowanej tożsamości nie będą specjalnie oznaczane, gdyż po 14 października b.r., gdy zakończą się ostatnie aukcje niezweryfikowanych użytkowników, na giełdzie będą dostępne już tylko aukcje osób o potwierdzonej tożsamości.

"Zgodnie z naszą ogólną strategią rozwijamy giełdę eBay.pl w kierunku wytyczanym przez jej użytkowników. Stopniowo wzbogacamy funkcjonalność witryny, uruchamiamy także programy dodatkowe, np. partnerskie. Weryfikacja tożsamości sprzedawców, której celem jest wspieranie budowy zaufania pomiędzy sprzedającymi, a kupującymi oraz podwyższenie poziomu bezpieczeństwa transakcji, należy do programów, których użytkownicy oczekiwali szczególnie niecierpliwie." - powiedział Przemysław Pluta, dyrektor ds. marketingu eBay.pl.

Weryfikacja danych osobowych użytkowników jest realizowana na giełdach eBay w różnym zakresie w zależności od lokalnych potrzeb, warunków i przepisów prawa. Na niektórych giełdach wszyscy użytkownicy mogą być całkowicie anonimowi. Na innych weryfikacja tożsamości obejmuje wszystkich sprzedawców, osoby chcące korzystać z programów dostępnych wyłącznie dla osób zweryfikowanych lub np. użytkowników pełnoletnich (taki model obowiązuje w USA), albo osoby po prostu chcące podnieść swoją wiarygodność. Są też giełdy, na których weryfikacja tożsamości obowiązuje wszystkich sprzedawców - ten model przyjęto także w Polsce. Także forma weryfikacji tożsamości zależy od lokalnych warunków - niekiedy wymagany jest np. adres zamieszkania, kopia dokumentu tożsamości itp. W niektórych krajach potrzebny jest numer karty kredytowej lub jeszcze inne dokumenty.

"Wachlarz stosowanych w eBay metod weryfikacji tożsamości użytkowników jest bardzo szeroki. Zdecydowaliśmy się wdrożyć w Polsce procedurę, która naszym zdaniem połączy wysoką skuteczność ze stosunkowo niewielką uciążliwością dla zainteresowanych osób. Będziemy jednak monitorować przebieg całego procesu weryfikacji, jesteśmy też otwarci na komentarze i sugestie użytkowników. Już rozważamy rozszerzenie dostępnych mechanizmów, tak aby potwierdzenie tożsamości było jak najwygodniejsze dla użytkowników, a przy tym gwarantowało wysoki poziom wiarygodności" - dodał P. Pluta.

eBay jest największą giełdą internetową świata. Założony w 1995 roku eBay stworzył potężną platformę umożliwiającą sprzedaż towarów i usług przez osoby indywidualne oraz firmy. Każdego dnia wystawiane są na sprzedaż miliony przedmiotów w tysiącach kategorii. eBay umożliwia handel na skalę lokalną, krajową i międzynarodową poprzez zlokalizowane portale na rynkach całego świata.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: eBay Polska sprawdzi kto jest kto

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl