SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

EBI: 50 mln euro kredytu na łagodzenie skutków zmian klimatycznych w Polsce

Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) udzielił kredytu w wysokości 50 mln euro na współfinansowanie projektów, które sprzyjają realizacji przyjętych przez Polskę założeń dotyczących szerszego korzystania z energii odnawialnej i zwiększania efektywności energetycznej.

EBI: 50 mln euro kredytu na łagodzenie skutków zmian klimatycznych w Polsce

"Przyznane środki posłużą do zwiększania produkcji energii i ciepła w elektrowniach wykorzystujących biomasę i biogaz oraz do poprawy efektywności energetycznej poprzez odnawianie budynków publicznych w Polsce. Będzie to element realizacji planów proekologicznych opracowanych przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) w powiązaniu z systemami zielonych inwestycji, współtworzonymi przez Polskę wraz z Hiszpanią i Irlandią, których wdrażanie wspomaga Wielostronny Fundusz Kredytów Węglowych" - głosi komunikat.

Dzięki systemom zielonych inwestycji środki pochodzące ze sprzedaży kredytów węglowych Polska może inwestować w działania mające na celu zmniejszanie emisji gazów cieplarnianych - poprzez kierowanie dotacji na projekty proekologiczne. Projekty te będą wybierane przez NFOŚiGW w drodze konkursu, podano także.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: EBI: 50 mln euro kredytu na łagodzenie skutków zmian klimatycznych w Polsce

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl