SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

EDP w nowej globalnej kampanii zwiększa świadomość zagrożenia klimatycznego

Grupa EDP, producent energii wiatrowej i słonecznej, ruszyła z nową, globalną kampanię informacyjną. Jej celem jest wzmacnianie współpracy w zakresie ochrony planety i jej zasobów oraz walka ze zmianami klimatu. 

Koncepcja najnowszej kampanii EDP odnosi się do zjawiska określanego jako "zmiana poznawcza” (ang. overiew effect) zaobserwowanego u astronautów różnych narodowości oglądających Ziemię z kosmosu. Naukowcy scharakteryzowali ten efekt jako stan zachwytu o cechach auto przemiany, wywołujący nieoczekiwane emocje oraz zwiększone poczucie więzi z innymi ludźmi i Ziemią. Efekt ten może powodować zmiany w postrzeganiu siebie i systemie wartości. "Zjednoczeni dla wspaniałego świata" to motto globalnej kampanii EDP, która przedstawia projekty realizowane przez markę na całym świecie jako przykłady skutecznej transformacji.

Akcja spotu rozgrywa się na Księżycu, gdzie sześcioro astronautek i astronautów obserwuje Ziemię z kosmosu, ciesząc się wspólnym doświadczeniem i pięknem naszej planety. W tym gronie znaleźli się astronauci z różnych stron świata, takich jak Europa, Ameryka Północna, Ameryka Łacińska, czy region Azji i Pacyfiku, czyli miejsc, w których grupa EDP realizuje swoje projekty. Astronauci śpiewają piosenkę Louisa Armstronga "What a Wonderful World", jako odę do naszej planety przypominając o jej pięknie i podkreślając znaczenie globalnej współpracy w zakresie ochrony klimatu.

Firma przypomina, jak często przyjmujemy zrównoważony rozwój za coś oczywistego, jednocześnie, zapominając, że ochrona planety wymaga od nas konsekwencji. Autorzy kampanii zwracają uwagę na potrzebę poszukiwania tzw. szerszej perspektywy, która ułatwia zrozumienie problemu, a docelowo znalezienie optymalnego rozwiązania.

Oprócz głównego filmu, który jest emitowany w międzynarodowych mediach, takich jak Financial Times, Euronews, Bloomberg i CNBC, między innymi w telewizji i mediach społecznościowych, EDP przygotowało dodatkowe materiały, w tym pięć spotów, prezentujących projekty odnawialnych źródeł energii zainstalowanych przez markę na różnych kluczowych rynkach. 

Za przygotowanie koncepcji kreatywnej kampanii odpowiadała agencja kreatywna Havas, a za realizację projektu Krypton.

 

 

Dołącz do dyskusji: EDP w nowej globalnej kampanii zwiększa świadomość zagrożenia klimatycznego

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl