SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

edrone ma nowych inwestorów

System CRM dla e-commerce edrone ogłosił kolejną rundę finansowania i zwiększenie wyceny spółki o 100 proc. w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Nowymi inwestorami spółki zostali Atmos Ventures oraz Müller Medien.

Zespół edrone (fot. materiały prasowe)Zespół edrone (fot. materiały prasowe)

Dwa lata temu edrone pozyskał swojego pierwszego inwestora w wysokości 2,5 miliona dolarów oraz grant z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju o wartości 2,8 miliona dolarów, łącznie w wysokości 5,3 miliona dolarów. Po 18 miesiącach od poprzedniej inwestycji firma osiągnęła 4,4 miliona dolarów powtarzalnych rocznych przychodów i podwoiła tempo wzrostu.

Atmos Ventures oraz Müller Medien inwestują w edrone

Kolejnym krokiem stało się pozyskanie nowych inwestorów - Atmos Ventures oraz Müller Medien. Fundusze te koncentrują się  na inwestycjach w szybko rosnące spółki, w swoim portfelu mają takie startupy jak Booksy, Inframedica czy Molecule.one.

- Inwestycja w sprzedaż online jest obecnie warunkiem niezbędnym dla rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw. Wierzymy, że rynek MŚP potrzebuje dopasowanego do niego rozwiązania, które zwiększa sprzedaż i rentowność tych biznesów, dlatego cieszymy się, że mamy edrone w naszym portfelu inwestycyjnym - mówi Michael Amtmann, chief investment officer z Mueller Medien.

Mueller Medien to rodzinny koncern medialny, podzielony na pięć działów: Directory, Broadcast, Print Media, Book i New Business. Dział New Business koncentruje się na rozwiązaniach online marketingu, produktach SaaS i platformach handlowych dla lokalnych małych i średnich przedsiębiorstw. Mueller Medien jest głównym udziałowcem firm e-commerce, takich jak: pepper media N.V., solute GmbH. Dodatkowo jest inwestorem w Booksy, Booking Kit i Infermedica.

Atmos Venture Capital inwestuje w organizacje, które przyczyniają się do rozwiązywania najtrudniejszych problemów świata dzięki połączeniu wiedzy z danych i innowacyjnych, pionierskich technologii. Sami Moughrabie, partner zarządzający w Atmos, będzie również wspierał edrone we wdrażaniu strategii biznesowej i wykorzystania nowoczesnej technologii.

Poza wzrostem przychodów i rozwoju biznesu na kluczowych rynkach, spółka podwoiła liczbę inżynierów - szczególnie w najważniejszym dla siebie obszarze związanym z przetwarzaniem języka naturalnego.

Środki z obecnej inwestycji pozwolą na dalszy rozwój technologii głosowej (Voice Commerce) i wprowadzenie produktu na rynek, a także dalszą ekspansję na zagranicznych rynkach.

- Przez ostatnie 18 miesięcy podwoiliśmy liczbę klientów na rynku międzynarodowym, szczególnie w Brazylii i regionie CEE. Wierzę, że to dobry czas, by wzmocnić swoją pozycję na tych rynkach i uzyskać środki na kolejne inwestycje. Zamierzamy kontynuować rozwój rozwiązań dla e-commerce umożliwiających dokonywanie zapytań głosowo. Jesteśmy pionierami konwersacyjnego interfejsu głosowego, a nasi eksperci od sztucznej inteligencji rozwijają technologię opartą o swobodne zapytania głosowe, która zrewolucjonizuje zakupy w sklepach online - komentuje Michał Blak, CEO edrone.

edrone, założony przez Michała Blaka i Rahima Blaka, ma swoją główną siedzibę w Krakowie i działa na rynku od 2016 roku. Biura firmy znajduje się także w São Paulo.

Dołącz do dyskusji: edrone ma nowych inwestorów

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
VIII
A jak tam idzie tokenizacja siebie?
odpowiedź