SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Edukacja na antenach TVP

Telewizja Polska oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu podpisali kolejną umowę o współpracy.

Jest to kontynuacja porozumienia zawartego pomiędzy tymi instytucjami  w 1998 roku. Dokument sygnowali Mirosław Sawicki - Minister Edukacji Narodowej i Sportu oraz Jan Dworak - Prezes Zarządu  Telewizji Polskiej S.A.

Tegoroczna oferta wspólnie realizowanych programów uwzględnia zarówno priorytety TVP S.A. jak i MENiS. Są to programy z zakresu nauk ścisłych, a także programy w dziedzinie europeistyki, prawa i kultury europejskiej. W ramach współpracy powstaną wartościowe audycje edukacyjne, co przyczyni się do właściwego wypełniania zadań misyjnych telewizji publicznej. Wspólnie produkowane cykle będą po emisji w TVP udostępnione szkołom i bibliotekom na innych nośnikach.

W ramach współpracy powstaną 4 cykle o charakterze edukacyjnym. TVP 1 zrealizuje serię audycji pod tytułem "Świat według Einsteina". Celem tych audycji jest prezentacja współczesnego zastosowania osiągnięć Einsteina w różnych dziedzinach gospodarki oraz ukazanie ewolucji myśli wielkiego fizyka  od prezentacji stanu techniki i wiedzy fizyków końca XIX wieku aż do współczesnych zastosowań jego odkryć i prac.

Popularyzacją nauk ścisłych zajmie się także TVP 3 Regionalna przygotowując dwie  10-odcinkowe serie: "Nie udawaj Greka" oraz "Zwolnij w sieci". Cykl "Nie udawaj Greka" to prezentacja praktycznych zastosowań matematyki jako narzędzia, dzięki któremu uruchomiono wielką machinę odkryć. Z drugiej strony jest to próba odpowiedzi na pytania: co by było, gdyby ludzkość kompletnie zignorowała matematykę? Czy mógłby istnieć i jak by wyglądał świat bez matematyki? Z kolei celem cyklu "Zwolnij w sieci" jest ukazanie różnych zagrożeń i niebezpieczeństw, na jakie są narażeni ci, którzy korzystają z sieci internetowej. 

TVP 2 przygotowuje 5 odcinkową serię "Wojownicy" w ramach promocji priorytetów edukacyjnych w dziedzinie europeistyki, prawa i kultury europejskiej. Celem serii jest uświadomienie młodym Polakom swych korzeni w skali mikro i makro. Poznawanie kultury i historii innych narodów oraz praktyczne zastosowanie tej wiedzy w życiu codziennym, a także ukazanie różnych problemów kultury europejskiej w rozwinięciu historycznym od czasów antycznych do współczesności - informuje TVP.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Edukacja na antenach TVP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl