SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nie żyje Edyta Bieńczak, dziennikarka i wydawczyni w RMF FM

W wieku 37 lat zmarła dziennikarka Edyta Bieńczak. Przez 13 lat pracowała w RMF FM.

Edyta Bieńczak, fot. RMF FMArticle

O śmierci Edyty Bieńczak poinformował w czwartek Marek Balawajder, dyrektor pionu informacji w RMF FM.

- W naszych sercach i w naszej redakcji nikt nigdy Cię nie zastąpi. Nie wierzymy, że odeszłaś. TY wzięłaś urlop na żądanie!  Czekamy na Ciebie Edyta. Wszyscy w @RMF24pl. R.I.P - napisał.

- Odeszła zbyt nagle, zbyt szybko, zbyt wcześnie. Ostatni raz spotkała się z nami w poniedziałek na porannej zmianie - stwierdzono w tekście na RMF24.pl. - Większość z nas pożegnała ją zwykłym: "Cześć, do jutra. Do zobaczenia". Nikt z nas nie przypuszczał, że tego jutra z Edytą już nie będzie. Że nie przyjdzie do newsroomu, nie obniży temperatury w klimatyzacji i nie otworzy okna - dodano.

- Wielokrotnie dawała nam odczuć, że radio jest jej drugim domem. Była pracowita, dokładna, stawiała na swoim, potrafiła znaleźć najmniejszy błąd. Także u siebie. Była podporą zespołu, dyżur z nią stawał się o połowę lżejszy. Lubiła trudne tematy i wyzwania. Ważyła każde słowo, była niezwykle precyzyjna, a z planu musiał być zrealizowany każdy punkt - zaznaczono.

W artykule zamieszczono wypowiedzi wielu osób z RMF FM o Edycie Bieńczak. - Nie ma słów na Twoje odejście, Edytko. W pamięci mam naszą ostatnią rozmowę. "Obudź mnie, Myszka" - poprosiłaś przez telefon swoim ściszonym, ciepłym głosem. Gdziekolwiek jesteś - na pewno będzie to miejsce lepsze, bo z Tobą. Na pewno zarażasz tam uśmiechem. I na pewno pierwsza ruszysz tam do tańca - napisała Malwina Zaborowska.

Edyta Bieńczak z RMF FM była związana od września 2008 roku. Pełniła funkcję wydawczyni w portalu RMF24.pl i „Faktach RMF FM”.

- Pochodzi z Królewskiego Wolnego Miasta Sanok - a to nierozerwalnie łączy się z miłością do hokeja. I właśnie tą najpiękniejszą dyscypliną świata zajmuje się w radiu z największą radością - napisano o niej w notce na RMF24.pl.

Nie podano powodów śmierci dziennikarki.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej