SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Edyta Sadowska odchodzi z Grupy Onet-RASP, Marcin Biegluk szefem portfolio prasowego

Edyta Sadowska, członek szefostwa Grupy Onet-RAS Polska i prezes Ringier Axel Springer Polska, zdecydowała się odejść z firmy. Od początku przyszłego roku portfolio prasowym wydawcy będzie kierował Marcin Biegluk.

Edyta Sadowska i Marcin Biegluk Article

W komunikacie Grupa Onet-RASP podkreśliła, że Edyta Sadowska żegna się z firmą na własną prośbę, z zamiarem podjęcia nowych wyzwań zawodowych. - Decyzja o odejściu z Grupy Onet-RAS Polska nie była łatwa, ale chcę podjąć nowe wyzwania. Spółka i ludzie, z którymi dane mi było pracować pozostaną mi bardzo bliskie. Przez 12 lat pracy w spółce moim głównym celem było zbudowanie silnych zespołów i wzrost konkurencyjności naszej działalności - komentuje Sadowska.

W latach 2006-2012 Edyta Sadowska była w Axel Springer Polska dyrektorem finansowym, a na początku 2012 roku została prezesem Ringier Axel Springer Polska. Była też członkiem powołanego w połowie 2014 roku wspólnego kierownictwa spółek Ringier Axel Springer Polska i Grupa Onet.

- Chciałbym podziękować Edycie Sadowskiej za jej pracę i zaangażowanie przez ostatnie dwanaście lat. Dzięki jej szóstemu zmysłowi w zarządzaniu i ogromnemu poświęceniu, Edyta wniosła znaczący wkład w naszą Grupę i w dużym stopniu przyczyniła się do jej sukcesu. W imieniu group executive board, życzę Edycie wszystkiego najlepszego na dalszej drodze zawodowej - podkreśla Mark Dekan, CEO Grupy Onet-RAS Polska.

Od początku przyszłego roku za zarządzanie portfolio prasowym Grupie Onet-RAS Polska będzie odpowiadał Marcin Biegluk, który obejmie nowo utworzone stanowisko dyrektora zarządzającego tym pionem. Będzie kierował obszarem wydawniczym, produkcją i dystrybucją tytułów „Fakt”, „Newsweek Polska”, „Forbes”, „Przegląd Sportowy”, „Auto Świat” i „Komputer Świat”.

Bezpośrednim przełożonym Marcina Biegluka będzie Mark Dekan. Z kolei Bieglukowi w kwestiach wydawniczych będą bezpośrednio podlegać Paweł Paczuski (dyrektor wydawniczy segmentu Moto i Tech), Anna Kaczmarska (dyrektor wydawnicza segmentu Premium Content), Mariusz Gajda (dyrektor produkcji) oraz Rafał Kamiński (dyrektor działów dystrybucji i e-commerce).

- Nasze portfolio tytułów drukowanych pozostaje w dobrych rękach – doświadczenie Marcina i jego wybitne osiągnięcia na trudnym rynku prasowym czynią go idealnym kandydatem do przejęcia sterów nad tym obszarem naszej działalności. Jestem przekonany, że wspólnie z kolegami z Grupy Onet-RAS Polska Marcin skutecznie i z sukcesami pokieruje naszymi wydawnictwami prasowymi w Polsce - przekonuje Mark Dekan.

Wszystkie obowiązki Edyty Sadowskiej dotyczące kwestii innych niż tytuły drukowane zostaną w najbliższym czasie rozdzielone pomiędzy pozostałych członków szefostwa Grupy Onet-RASP: Marka Dekana, Marcina Boroszkę, Aleksandra Kutelę, Jovana Protica i Krzysztofa Stopę.

Marcin Biegluk pracuje w Axel Springer Polska od 2002 roku. Od kwietnia 2007 roku jest dyrektorem wydawniczym dziennika „Fakt”.

Według danych ZKDP tytuły prasowe wydawane przez Ringier Axel Springer Polska w ub.r. zanotowały łączną sprzedaż wynoszącą 106,9 mln egz., o 8,14 proc. mniej niż rok wcześniej. Z kolei serwisy i aplikacje internetowe Grupy Onet-RAS Polska w październiku br. miały 21,23 mln realnych użytkowników i 2,96 mld odsłon (według badania Gemius/PBI).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Edyta Sadowska odchodzi z Grupy Onet-RASP, Marcin Biegluk szefem portfolio prasowego

57 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
gend
Zlikwidowali kolejne stanowisko. Masowe zwolnienia najpierw (Biznes, Moto), a teraz sama pani prezes. Czy firma się z Polski też powoli zwija. W Słowacji już gazety sprzedali.
33 14
odpowiedź
User
Klos
mozg Ci sie zwija. tak to widze.
19 29
odpowiedź
User
RASPowiec
to ogromna strata dla firmy że straciła takiego kapitana ,
powodzenia Edyta na nowych wodach !
25 24
odpowiedź
User
Wolf
Onet wchłonął ludzi z RASP i pozamiatane
16 9
odpowiedź
User
da-NONE
Poczekajcie chwilę, insajderzy z Bożej łaski, znawcy rynku medialnego i kondycji poszczególnych jego elementów/tytułów. Skoczę tylko po popcorn.
16 8
odpowiedź