SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Edyta Sadowska odchodzi z Grupy Onet-RASP, Marcin Biegluk szefem portfolio prasowego

Edyta Sadowska, członek szefostwa Grupy Onet-RAS Polska i prezes Ringier Axel Springer Polska, zdecydowała się odejść z firmy. Od początku przyszłego roku portfolio prasowym wydawcy będzie kierował Marcin Biegluk.

Edyta Sadowska i Marcin BieglukArticle

W komunikacie Grupa Onet-RASP podkreśliła, że Edyta Sadowska żegna się z firmą na własną prośbę, z zamiarem podjęcia nowych wyzwań zawodowych. - Decyzja o odejściu z Grupy Onet-RAS Polska nie była łatwa, ale chcę podjąć nowe wyzwania. Spółka i ludzie, z którymi dane mi było pracować pozostaną mi bardzo bliskie. Przez 12 lat pracy w spółce moim głównym celem było zbudowanie silnych zespołów i wzrost konkurencyjności naszej działalności - komentuje Sadowska.

W latach 2006-2012 Edyta Sadowska była w Axel Springer Polska dyrektorem finansowym, a na początku 2012 roku została prezesem Ringier Axel Springer Polska. Była też członkiem powołanego w połowie 2014 roku wspólnego kierownictwa spółek Ringier Axel Springer Polska i Grupa Onet.

- Chciałbym podziękować Edycie Sadowskiej za jej pracę i zaangażowanie przez ostatnie dwanaście lat. Dzięki jej szóstemu zmysłowi w zarządzaniu i ogromnemu poświęceniu, Edyta wniosła znaczący wkład w naszą Grupę i w dużym stopniu przyczyniła się do jej sukcesu. W imieniu group executive board, życzę Edycie wszystkiego najlepszego na dalszej drodze zawodowej - podkreśla Mark Dekan, CEO Grupy Onet-RAS Polska.

Od początku przyszłego roku za zarządzanie portfolio prasowym Grupie Onet-RAS Polska będzie odpowiadał Marcin Biegluk, który obejmie nowo utworzone stanowisko dyrektora zarządzającego tym pionem. Będzie kierował obszarem wydawniczym, produkcją i dystrybucją tytułów „Fakt”, „Newsweek Polska”, „Forbes”, „Przegląd Sportowy”, „Auto Świat” i „Komputer Świat”.

Bezpośrednim przełożonym Marcina Biegluka będzie Mark Dekan. Z kolei Bieglukowi w kwestiach wydawniczych będą bezpośrednio podlegać Paweł Paczuski (dyrektor wydawniczy segmentu Moto i Tech), Anna Kaczmarska (dyrektor wydawnicza segmentu Premium Content), Mariusz Gajda (dyrektor produkcji) oraz Rafał Kamiński (dyrektor działów dystrybucji i e-commerce).

- Nasze portfolio tytułów drukowanych pozostaje w dobrych rękach – doświadczenie Marcina i jego wybitne osiągnięcia na trudnym rynku prasowym czynią go idealnym kandydatem do przejęcia sterów nad tym obszarem naszej działalności. Jestem przekonany, że wspólnie z kolegami z Grupy Onet-RAS Polska Marcin skutecznie i z sukcesami pokieruje naszymi wydawnictwami prasowymi w Polsce - przekonuje Mark Dekan.

Wszystkie obowiązki Edyty Sadowskiej dotyczące kwestii innych niż tytuły drukowane zostaną w najbliższym czasie rozdzielone pomiędzy pozostałych członków szefostwa Grupy Onet-RASP: Marka Dekana, Marcina Boroszkę, Aleksandra Kutelę, Jovana Protica i Krzysztofa Stopę.

Marcin Biegluk pracuje w Axel Springer Polska od 2002 roku. Od kwietnia 2007 roku jest dyrektorem wydawniczym dziennika „Fakt”.

Według danych ZKDP tytuły prasowe wydawane przez Ringier Axel Springer Polska w ub.r. zanotowały łączną sprzedaż wynoszącą 106,9 mln egz., o 8,14 proc. mniej niż rok wcześniej. Z kolei serwisy i aplikacje internetowe Grupy Onet-RAS Polska w październiku br. miały 21,23 mln realnych użytkowników i 2,96 mld odsłon (według badania Gemius/PBI).

Dołącz do dyskusji: Edyta Sadowska odchodzi z Grupy Onet-RASP, Marcin Biegluk szefem portfolio prasowego

57 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
gend
Zlikwidowali kolejne stanowisko. Masowe zwolnienia najpierw (Biznes, Moto), a teraz sama pani prezes. Czy firma się z Polski też powoli zwija. W Słowacji już gazety sprzedali.
odpowiedź
User
Klos
mozg Ci sie zwija. tak to widze.
odpowiedź
User
RASPowiec
to ogromna strata dla firmy że straciła takiego kapitana ,
powodzenia Edyta na nowych wodach !
odpowiedź