SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Edyta Żmuda tymczasowym redaktorem naczelnym "Charakterów"

Magazyn "Charaktery" w ubiegłym tygodniu został przejęty przez Forum Media Polska. Redaktorem naczelnym tymczasowo została Edyta Żmuda, zastępca dyrektora wydawniczego spółki.

Article

Po ponad 20 latach "Charaktery”, który były wydawane przez firmę o tej samej nazwie, zmieniły w zeszłym tygodniu wydawcę – została nim Forum Media Polska.

Wbrew wcześniejszym, przekazanym nam przez firmę informacjom, że „na ten moment redaktor naczelny tytułu pozostaje bez zmian”, obowiązki szefa magazynu tymczasowo przejęła Edyta Żmuda, zastępca dyrektora wydawniczego spółki.

- Zespół redakcyjny na ten moment pozostaje bez zmian. Obecnie toczą się rozmowy na temat długofalowej współpracy, w okresie przejściowym spółka Forum Media Polska udzieliła licencji dotychczasowemu wydawcy - przekazała nam Paulina Hinz-Żurowska, dyrektor marketingu i sprzedaży, zastępca dyrektora zarządzającego w Forum Media Polska.

Edyta Żmuda redaktorem naczelnym "Charakterów"

Docelowo nowy naczelny ma zostać wybrany w ciągu kilku najbliższych miesięcy, do tego czasu obowiązki szefa będzie sprawować  Edyta Żmuda.

Zmiana wydawcy miała nie oznaczać zmian w charakterze pisma. - Zależy nam, aby zachować oś pisma, która od lat stanowi centrum polskiej i światowej myśli psychologicznej. Jednocześnie otwartej na dialog i nowe trendy. W owej otwartości właśnie upatrujemy możliwości rozwoju i spojrzenia na współczesną psychologię i kondycję człowieka z wielu perspektyw - komentowały transakcję Edyta Żmuda i Marta Gapska, szefowe projektu po stronie Forum Media Polska.

Jak się dowiedzieliśmy, cykl wydawniczy pisma pozostanie bez zmian, tak jak kanały dystrybucji. - Zakładamy ofensywny rozwój cyfrowy na nowoczesnych platformach wykorzystujących media strumieniowe. Zdecydowanie stawiamy na rozwój prenumeraty.

- W planach rozwoju pisma ma być całkowita cyfryzacja treści z magazynu, co ma przynieść możliwość korzystania z treści w internecie - mówi nam Paulina Hinz-Żurowska, dyrektor marketingu i sprzedaży, zastępca dyrektora zarządzającego w Forum Media Polska.

Jeśli chodzi o rozwój projektów wokół „Charakterów” wydawnictwo zdradziło nam, że planuje m.in. organizację eventów, klubów dyskusyjnych i szkoleniowych, a także „rozpowszechnienie marki >>Charaktery<< na rynkach międzynarodowych, na co pozwala obecność spółek z grupy Forum GMBH na każdym kontynencie”.

Strony nie ujawniały wartości transakcji, ani innych warunków umowy.

"Charaktery" są pismem dla polskich psychologów i terapeutów, które ukazuje się na rynku od 1997 roku. Nieprzerwanie było wydawane przez spółkę „Charaktery”. Po ponad 20 latach zostało przejęte przez Forum Media Polska.

Porozumienie w tej sprawie podpisał Bogdan Białek, poprzedni redaktor naczelny magazynu oraz Radosław Lewandowski, dyrektor wydawniczy Forum Media Polska. Tym samym to wydawnictwo zostało jedynym właścicielem oraz wydawcą tytułu.

W portfolio Forum Media Polska są już magazyny o podobnej tematyce: „Psychologia w Praktyce” i „Mindfulness”.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Edyta Żmuda tymczasowym redaktorem naczelnym "Charakterów"

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
VitscedoYM
Hello. And Bye.
odpowiedź
User
Rob
I załatwili B..
odpowiedź