SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sześć nowych kategorii w konkursie Effie Awards Poland 2022

Rozpoczął się proces przyjmowania zgłoszeń do konkursu reklamowego Effie Awards Poland. Ostateczny termin to 11 lipca. W tym roku projekty można zgłaszać w 30 kategoriach: 13 dotyczy produktów i usług, a 17 to kategorie specjalne.

Article

Kampanie i działania marketingowe dotychczas można było zgłaszać do Effie Awards Poland w ramach 12 kategorii produktów i usług oraz 12 kategorii specjalnych.

Sześć nowych kategorii

W tym roku komitet wyłonił sześć nowych kategorii, a także postawił na uporządkowanie i ustrukturyzowanie kategorii, tak by każda z nich miała swoje miejsce w konkursie i była łatwo dekodowana przez zgłaszających.

Tym sposobem powstało 5 zbiorów dla 30 kategorii – 13 kategorii produktów i usług oraz 17 kategorii specjalnych:  Industry – kategorie produktów i usług, Audience – kategorie specjalne, Channels & Tools – kategorie specjalne, Marketing Excellence – kategorie specjalne i Positive Change – kategorie specjalne.

Zmiany zaszły także w obrębie struktury kategorii, łącząc je w grupy działań o podobnej charakterystyce. I tak pojawiła się grupa kategorii Audience łącząca działania do specyficznych grup docelowych; Channels & Tools gdzie znalazły się wszystkie kategorie odwołujące się do użycia konkretnych narzędzi komunikacyjnych; Positive Change, czyli te działania, które poza celami biznesowymi realizują także te z zakresu odpowiedzialności społecznej.

- W grupie Marketing Excellence, znalazły się kategorie, do których zgłaszane są działania odpowiadające na wyjątkowe wyzwania marketingowe – a więc i te które wykraczają poza samą komunikację. – powiedział Marcin Samek, chief innovation officer w McCANN Poland.

- Obserwując aktualne trendy rynkowe, dynamikę branży oraz wzrost działań i aktywności w mediach internetowych, postanowiliśmy wprowadzić kilka zmian w obecnych kategoriach oraz dodać nowe. Pozwolą one jeszcze lepiej ustrukturyzować kategorie, a dla zgłaszających będą ułatwieniem w określaniu tego, co było kluczowe w zrealizowanych kampaniach. Jednocześnie wprowadzone zmiany będą bardziej odzwierciedlać te aspekty i działania, które chcemy promować poprzez Effie Awards - podkreśliła Barbara Pasterczyk, CMO, ING Bank Śląski.

Nowe kategorie

Wśród nowopowstałych kategorii znalazły się: Green Solutions (zbiór Industry) – kategoria obejmująca kampanie komunikacyjne i działania marketingowe promujące marki, produkty lub usługi z obszaru szeroko rozumianych „zielonych technologii”, czyli pro ekologicznych lub powiązanych z koncepcją gospodarki o obiegu zamkniętym; Silver (zbiór Audience) –  kategoria przeznaczona dla działań komunikacyjnych skierowanych do generacji Silver (60+), obejmująca bardzo szeroki katalog narzędzi online i offline, w tym unikalnych kanałów dotarcia do odbiorców, np. muzyka, sport, gaming, influencer marketing; Social Media Driven (zbiór Channels & Tools) – utworzona z myślą o kampaniach, o których sile i efektywności w pierwszej kolejności decydują media społecznościowe, współpraca z influencerami czy też szerzej, działania z zakresu advocacy, których idea od początku wynikała ze specyfiki tych kanałów; Gaming & Esport (zbiór Channels & Tools) – kategoria powstała na kanwie wciąż rosnącego zainteresowania gaming marketingiem jako niestandardowe podejście do realizacji działań biznesowych; Partnership (zbiór Channels & Tools) – w tej kategorii osią zainteresowania jurorów będą strategiczne partnerstwa pomiędzy dwoma lub więcej podmiotami o profilu komercyjnym, mające na celu realizację wspólnego celu na poziomie biznesowym, marketingowym bądź komunikacyjnym; Equality (zbiór Positive Change) – jurorzy w tej kategorii będą nagradzać wszelkie działania komunikacyjne podmiotów o profilu komercyjnym, w ramach których promuje się ideę równego traktowania i/lub walkę z dyskryminacją.

Zainteresowani mają w sumie 4 terminy na zgłaszanie projektów do konkursu. Pierwszy mija 16 maja, drugi - 6 czerwca, trzeci - 27 czerwca, czwarty - 11 lipca br. Gala odbędzie się 8 listopada br.

Dołącz do dyskusji: Sześć nowych kategorii w konkursie Effie Awards Poland 2022

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl