SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ekipa Friza się pogodziła

Byli członkowie grupy influencerów znanych jako Ekipa Friza po ponad dwóch latach zawarli ugodę ze spółką Ekipa Holding. - Strony wyrażają zadowolenie z osiągnięcia tych porozumień, podkreślając chęć utrzymania wzajemnych pozytywnych relacji - czytamy w wydanym oświadczeniu. 

Członkowie youtube'owej Ekipy, fot. screen z InstagramaCzłonkowie youtube'owej Ekipy, fot. screen z Instagrama

Jesienią ubiegłego roku szóstka twórców wypowiedziała umowy z Ekipą Holding i jej spółką zależną Ekipa Management. Maria Ryskala (znana pod pseudonimem Marcysia), Marta Błoch (ps. Murcix), Mateusz Trąbka (ps. Tromba), Jakub Patecki (ps. Patec), Mateusz Krzyżanowski (Mini Majk) i Kamil Chwastek (Poczciwy Krzychu) we wspólnym oświadczeniu stwierdzili, że koniec umowy „jest konsekwencją nie przyjęcia propozycji porozumienia, jaką złożyli zarządowi spółki”.

Ekipa Holding uznała wtedy wypowiedzenia za „całkowicie bezskuteczne wobec braku istnienia podstaw prawnych oraz faktycznych do ich złożenia, mając na uwadze tak treść umów, jak i powszechnie obowiązujących przepisów prawa”. Prezes spółki Krzysztof Misiałkiewicz twierdził, że to dla nich problem wizerunkowy.  - Przychody z działalności influencerskiej grupy sześciu twórców, którzy weszli w spór z firmą są marginalne dla Ekipa Holding – dodał, co jeszcze mocniej nakręciło spór. 

Zobacz: Friz wchodzi w gry mobilne. Premiera „Cloudy & Stormy”

Ekipa Friza się godzi

Jak wynika jednak z opublikowanego we wtorek oświadczenia Karola Wiśniewskiego „Friza”, Ekipie udało się dojść do porozumienia z grupą dawnych współpracowników. W oświadczeniu podano, że ugodę zawarto ze wszystkimi poza Mateuszem Krzyżanowskim „Mini Majkiem”.

„Oświadczamy, że w dniu 30 kwietnia 2024 r. doszło do zawarcia porozumień Spółek z pięcioma Twórcami tj. Marią Ryskalą, Martą Błoch, Mateuszem Trąbką, Jakubem Patecki oraz Kamilem Chwastkiem, którzy zdecydowali się o zakończeniu współpracy ze Spółkami blisko dwa lata temu. [...] Na mocy porozumień z influencerami - Marią Ryskalą, Martą Błoch, Mateuszem Trąbką, Jakubem Patecki oraz Kamilem Chwastkiem - ustalono szczegółowe zasady finansowego rozliczenia dotychczasowej współpracy. Zgodnie z nimi, twórcy m.in. przeniosą na rzecz Spółki Ekipa Holding S.A., a w przypadku jednego z twórców, na rzecz Spółki Ekipa Holding S.A. lub na rzecz wskazanego przez Ekipa Holding S.A. podmiotu trzeciego - napisano w komunikacie.

- Istotnym elementem jest również rozliczenie wzajemnych roszczeń związanych ze zdarzeniami, które miały miejsce przed zawarciem porozumień Strony wyrażają zadowolenie z osiągnięcia tych porozumień, podkreślając chęć utrzymania wzajemnych pozytywnych relacji - dodano.

Oświadczenie Karola Wiśniewskiego "Friza"

Oświadczenie Karola Wiśniewskiego “Friza”, fot. skrin/Instagram

Zobacz: Ekipa chce mieć własne studia i magazyn. 6 mln zł za działkę

Ekipa Friza podwoiła sprzedaż

W 2023 roku przychody spółki Ekipa Holding z usług (m.in. reklam przy treściach publikowanych w mediach społecznościowych) wzrosły z 22,64 do 36,37 mln zł, a te ze sprzedaży towarów i materiałów (m.in. odzieży i gadżetów w sklepie internetowym Ekipatonosi) podskoczyły z 2,73 do 19,3 mln zł. Zysk operacyjny wzrósł z 2,6 do 9,24 mln zł, a zysk netto - z 1,25 do 9,17 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Ekipa Friza się pogodziła

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gonek
Moja córka przez pół roku miała ich zeszyt, ale straciła zainteresowanie i teraz lubi Psi Patrol zamiast Ekipy.
odpowiedź
User
drgonzo78
Sprawdzili stany kont i się pogodzili
odpowiedź
User
Twój nick
Wiadomo, coraz mniej się o nich mówi więc coś trzeba zrobić. Nie zdziwiłbym się jakby to była pokazówka, że nadal są aktywni, że działają.
odpowiedź