SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Łukasz Wojtyca prezesem Ekipa Holding, Krzysztof Misiałkiewicz zrezygnował

Nowym prezesem spółki Ekipa Holding, zarządzającej działalnością grupy influencerów na czele z Karolem „Frizem” Wiśniewskim, został Łukasz Wojtyca, znany w social media jako Wujek Łuki. Zastąpił Krzysztofa Misiałkiewicza, który złożył rezygnację.

Łukasz Wojtyca, fot. Instagram/wujeklukiŁukasz Wojtyca, fot. Instagram/wujekluki

- Zmiana ma na celu przede wszystkim przybliżyć ludziom na czym polega nasza inicjatywa, co będziemy robić i na szybszej komunikacji z Uniwersum EKIPA - poinformował Łukasz Wojtyca na Twitterze.

W komunikacie Ekipa Holding dodano, że Wojtyca to jeden z głównych założycieli grupy influencerskiej Ekipa, od początku zajmuje się jej działalnością biznesową i kreatywną. - Wspólnie z Karolem Frizem Wiśniewskim mają jeden cel - dynamiczny rozwój EKIPY w branży rozrywkowe - podkreślono.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

- Byłem z Karolem od początku, razem zainicjowaliśmy uniwersum EKIPA. Przez lata dbałem, aby pomysły Karola były możliwe do realizacji. Przechodziłem przez wszystkie etapy naszej firmy, a ostatnio także poszerzyłem swoją wiedzę o sprawy związane ze spółką giełdową. Dlatego dzisiaj czuję się na siłach, aby kontynuować tę pracę biorąc odpowiedzialność za całą działalność Uniwersum EKIPA. Myślę, że to sprawi, że nasi widzowie będą bliżej tego co robimy i znowu będą tego częścią - dodał w komunikacie prasowym.

Łukasz Wojtyca ma 20 proc. akcji Ekipa Holding

Łukasz Wojtyca jest we władzach kilku spółek zależnych Ekipa Holding: od grudnia 2020 roku jest prezesem Ekipatonosi i GG Bay, a od lipca 2020 roku prezesem i wspólnikiem w Serwer Ekipy. Natomiast od 2016 roku zarządza własną firmą Akpil Polska.

Wojtyca jest też mniejszościowym akcjonariuszem Ekipa Holding - ma walory stanowiące 19,68 proc. kapitału i głosów na walnym zgromadzeniu.

Krzysztof Misiałkiewicz był prezesem Ekipa Holding od drugiej połowy maja ub.r. W zarządzie spółki pozostają, jako wiceprezesi, Łukasz Górski i Filip Bielecki.

Wszyscy weszli do zarządy spółki po tym, jak zadebiutowała ona na bocznym rynku warszawskiej giełdy w efekcie odwrotnego przejęcia notowanego tam wcześniej Beskidzkiego Biura Inwestycyjnego.

- Zarządzanie spółką Ekipa Holding było dla mnie wielkim zaszczytem i mam ogromne poczucie satysfakcji. Wszystkie założone przeze mnie cele zostały zrealizowane i Ekipa jest dużą i stabilną spółką. Teraz czas na nowy wymiar rozwoju dla Ekipy. Jestem głęboko przekonany, że tylko pod kierownictwem Łukasza Wojtycy, który ma niezwykłą intuicję w dziedzinie rozrywki, będzie on możliwy w nowym zakresie - podkreśla Krzysztof Misiałkiewicz.

- Ja swoje doświadczenie zawodowe będę kontynuował w EKIPIE, w obszarach FMCG oraz inwestycjach w ASI - zapowiada Misiałkiewicz.

Ekipa Holding z kwartalną stratą, strategią i sporem z twórcami

W trzecim kwartale ub.r. Ekipa Holding zanotowała 6,49 mln zł przychodów, a przy 7,77 mln zł kosztów operacyjnych jej strata netto sięgnęła 1,5 mln zł. W sprawozdaniu spółki wyliczono, że strata „jest m.in. spowodowana nakładami inwestycyjnymi w kierunku budowania szerokiego portfolio projektów z zakresu nowych mediów, produkcji filmowych oraz gamingu”.

Na koniec września firma miała 249,29 mln zł aktywów trwałych, z czego 238,39 mln zł to wartość firmy, 6,39 mln zł - długoterminowe inwestycje finansowe, a 2,03 mln zł - środki trwałe. Z kolei krótkoterminowe aktywa finansowe wynosiły 19,83 mln zł.

W ogłoszonej pod koniec sierpnia strategii na lata 2022-24 Ekipa Holding zapowiedziała m.in. nowe produkty FMCG z jej marką, pierwszy z projektów fabularnych tworzonych przez Laniakea Pictures i kolejne sklepy stacjonarnej z odzieżą Ekipatonosi.

- Obrany produktowy kierunek wymusza na Spółce zwiększony budżet inwestycyjny w projekty, których premiery planowane są na lata 2023-2024. Eksploatacja youtubowego formatu projektu Ekipa, którą można było obserwować na przestrzeni ostatnich miesięcy potwierdza słuszność obranej przez Grupę strategii, polegającej na dywersyfikacji źródeł przychodów oraz inwestycjach w projekty kreując nowe IP - wyliczono w raporcie finansowym.

Pod koniec września Ekipa Holding poinformowała, że Maria Ryskala (znana pod pseudonimem Marcysia), Marta Błoch (ps. Murcix), Mateusz Trąbka (ps. Tromba), Jakub Patecki (ps. Patec), Mateusz Krzyżanowski (Mini Majk) i Kamil Chwastek (Poczciwy Krzychu) złożyli wypowiedzenia umów z firmą i jej spółką zależną Ekipa Management. Chodzi o długoterminowe umowy dotyczące zarządzania wizerunkami influencerów oraz kampaniami reklamowymi. Ekipa Holding podkreśliła, że po zweryfikowaniu złożonych dokumentów uznaje wypowiedzenia za „całkowicie bezskuteczne wobec braku istnienia podstaw prawnych oraz faktycznych do ich złożenia, mając na uwadze tak treść umów, jak i powszechnie obowiązujących przepisów prawa”.

Za to szóstka twórców podtrzymała swoje stanowisko. - Nie uznajemy reprezentacji EKIPA Holding SA ani podmiotów powiązanych z tą spółką. Mimo podejmowanych prób polubownego rozwiązania spornych kwestii, napotkaliśmy na opór władz spółki. Wypowiedzenie umów, jest konsekwencją nie przyjęcia propozycji porozumienia, jaką złożyliśmy zarządowi spółki - stwierdzili we wspólnym oświadczeniu. Zadeklarowali firmie „chęć dokończenia wszystkich komercyjnych projektów (o ile występowały) i profesjonalne wypełnienie naszych obowiązków względem podmiotów trzecich”.

W poniedziałek rano za akcję Ekipa Holding płacono 3,68 zł, co przekłada się na kapitalizację w wysokości 150,2 mln zł. W drugiej połowie maja ub.r., zaraz po debiucie giełdowym, kurs spółki wynosił nawet 7,73 zł.

Jej głównym akcjonariuszem jest Karol Wiśniewski (41,21 proc. kapitału i głosów na walnym), natomiast to funduszu JR Holding należy 13,43 proc. walorów.

Dołącz do dyskusji: Łukasz Wojtyca prezesem Ekipa Holding, Krzysztof Misiałkiewicz zrezygnował

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tomek
"Ekipa Holding". Nie mogę przestać się śmiać.
odpowiedź
User
Makler
polecam sprawdzić notowania tego balonika na giełdzie :D od razu humor poprawiony :D
odpowiedź
User
MiK
Budowanie portfela inwestycyjnego na influencerach i "tego typu" projektach bazujacych na trendach to czyste szaleństwo. Juz lepsze jest wrzucenie kasy do kominka, ruletka albo rozdanie tych pieniedzy bezdomnym. Pan Wujek Luki instagramowy gwiazdor w zarządzie spółki giełdowej na pewno uspokoi nastroje :]
odpowiedź