SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rekordowe wpływy piłkarskiej Ekstraklasy. Przekroczono 340 mln zł

Zwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy ligowej spółki zatwierdziło sprawozdanie finansowe za rok obrotowy, w ramach którego Ekstraklasa osiągnęła skonsolidowane przychody w wysokości 342,1 mln zł.
 

Al Rihla - oficjalna Piłka PKO BP Ekstraklasy gotowa na nowy sezonAl Rihla - oficjalna Piłka PKO BP Ekstraklasy gotowa na nowy sezon

Na kwotę 342, 1 mln zł złożyły się przychody Ekstraklasy SA w wysokości 290,4 mln zł oraz 51,7 mln zł wypracowanych przez ligową spółkę produkcyjną - Ekstraklasę Live Park. Tym samym grupa kapitałowa spółki Ekstraklasa SA  w sezonie 2022/2023 zwiększyła skonsolidowane przychody o 10 mln zł w stosunku do sezonu 2021/2022. Wpływy Ekstraklasy pochodziły przede wszystkim ze sprzedaży praw do transmisji meczowych oraz umów marketingowych. Udział w przychodach miały też opłaty licencyjne od bukmacherów, a także przychody za produkcje realizowane przez Ekstraklasa Live Park.

Ekstraklasa zwiększyła przychody

Informacje zostały podane we wtorek 12 grudnia na Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu, który został zwołany by zamknąć rok obrachunkowy, pokrywający się z sezonem 2022/23. Akcjonariuszami spółki są 18 klubów Ekstraklasy oraz Polski Związek Piłki Nożnej.

Czytaj także: Kluby Ekstraklasy z 921 mln zł przychodów w sezonie 2022/23

- Miniony rok finansowy zakończyliśmy kolejnym z rzędu wzrostem przychodów. W efekcie, po pokryciu wszelkich kosztów, w sezonie 2022/23 wypłaciliśmy klubom ponad 240 mln zł, co było kwotą o 10 mln zł wyższą niż przewidywał budżet założony na starcie sezonu. Był to jednak ostatni rok obowiązywania starego kontraktu mediowego. Za obecny sezon do klubów i PZPN w ramach obowiązujących umów trafi co najmniej 270 mln zł. To efekt rekordowej umowy na 1,3 mld zł z Canal+, a także nowych kontraktów marketingowych z PKO Bankiem Polskim, Totalizatorem Sportowym i innymi partnerami. Wzrosty te będą też miały przełożenie na nasze skonsolidowane przychody. Solidne finanse, notujące systematyczny wzrost, są kluczowym elementem, dzięki któremu można planować rozwój ligi na wielu różnych polach, w tym najważniejszym: sportowym - powiedział Marcin Animucki, prezes zarządu spółki Ekstraklasa SA.  

“Przegląd Sportowy” informował ostatnio, że mecze Ekstraklasy mają wrócić do TVP. Nadal brakuje jednak oficjalnych potwierdzeń ze strony Canal+ i TVP w tym zakresie.

Czytaj także: Były rzecznik PiS nie jest już wiceprezesem Ekstraklasy

Dołącz do dyskusji: Rekordowe wpływy piłkarskiej Ekstraklasy. Przekroczono 340 mln zł

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kk
Coz to jest mega dno
odpowiedź