SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

"El Pais" wprowadza abonament cyfrowy

Największy dziennik w Hiszpanii, "El Pais", w najbliższych tygodniach wprowadzi płatność za teksty publikowane w internecie. Abonament wyniesie 10 euro, ale dziesięć tekstów miesięcznie będzie można przeczytać bezpłatnie.

Fot. ElPais.comArticle

Jak poinformował "El Pais", wprowadzenie abonamentu cyfrowego to "krok do zagwarantowania przyszłości dziennika". Redakcja podkreśla, że to jedna z najważniejszych zmian, jakie dokonały się w "El Pais" przez 44 lata ukazywania się pisma na rynku.

Dostęp do artykułów będzie wymagał bezpłatnej rejestracji. Czytelnicy będą mogli przeczytać za darmo 10 artykułów w miesiącu. Prenumerata wersji cyfrowej gazety będzie kosztowała 10 euro miesięcznie. Za pierwszy miesiąc dostępu do wersji internetowej trzeba będzie zapłacić 1 euro i czytelnik nie będzie musiał zobowiązywać się do wykupywania abonamentu na dłuższy czas. Prenumeratorzy wydania papierowego dostaną dostęp do tekstów bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat.

Jak podkreśla "El Pais", wprowadzenie tej zmiany jest konieczne, aby zapewnić czytelnikom "profesjonalizm, wysoką jakość i globalny zasięg artykułów".

"El Pais": Podążamy za światowymi mediami

- Podążamy za wielkimi światowymi mediami, które cieszą się prestiżem. "The New York Times", "The Washington Post", "Financial Times", "Le Monde", "The Guardian", "The Wall Street Journal" czy "Corriere della Sera" rozpoczęły zmiany, w większości przypadków z niezwykłym sukcesem. Dzięki nowemu źródłu dochodów wiele z tych gazet zatrudniło więcej pracowników, wzmocniło sieć korespondentów, zainwestowało w badania, wideo, innowacje, a przede wszystkim pozostało na rynku, podczas gdy kryzys uderzył w gazety, które nie uległy presji cyfrowej rewolucji - pisze redakcja.

Wydawana od 1976 r. "El Pais" jest najlepiej sprzedającą się gazetą codzienną w Hiszpanii i wiodącym na świecie hiszpańskojęzycznym portalem informacyjnym, a według badań opinii publicznej także najbardziej opiniotwórczym medium. Codzienny nakład gazety wynosi 400 tys. egz., a niedzielne wydanie osiąga ponad 1 mln egz. Wersja internetowa pisma jest dostępna od połowy lat 90. ubiegłego wieku.

W Madrycie, gdzie dziennik ma swoją siedzibę, a także w innych częściach Hiszpanii "El Pais" zatrudnia 380 dziennikarzy. Gazeta jest też obecna w Meksyku, gdzie pracuje 23 dziennikarzy oraz w Brazylii, gdzie zatrudnionych jest 15 żurnalistów.

Dołącz do dyskusji: "El Pais" wprowadza abonament cyfrowy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl