SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Elon Musk Człowiekiem Roku magazynu "Time"

Amerykański magazyn "Time" ogłosił w poniedziałek Człowiekiem Roku pochodzącego z Republiki Południowej Afryki biznesmena i filantropa Elona Muska.

Elon Musk, fot. Brian Solis Elon Musk, fot.  Brian Solis

"Przekształca życie na Ziemi i prawdopodobnie także poza Ziemią" - stwierdził redaktor naczelny tygodnika Edward Felsenthal.

Musk założył SpaceX i Teslę

Musk, amerykański biznesmen pochodzący z RPA, jest założycielem firm PayPal, SpaceX, Tesla, Neuralink i Boring Company. Obecnie jest dyrektorem generalnym SpaceX oraz Tesli. Według magazynu "Forbes", Musk jest najbogatszą osobą na świecie, a wartość rynkowa jego majątku została oszacowana na 265,4 mld dolarów.

We wrześniu 2021 roku firma SpaceX zapisała się w historii po sukcesie pierwszej misji kosmicznej, której załoga składała się z samych cywilów. Jednym z pasażerów była też osoba, która w dzieciństwie chorowała na nowotwór i wygrała walkę z chorobą.

Spacex zawarła też kontrakt z NASA opiewający na 3 mld dolarów na skonstruowanie lądownika księżycowego najnowszej generacji.

Musk oświadczył, że jego drugie przedsiębiorstwo, Tesla, będzie kontynuować wspieranie rozwoju technologii przez opracowanie humanoidalnego robota posługującego się sztuczną inteligencją nazwanego "Tesla Bot" lub "Optimus".

"Time" przyznaje tytuł Człowieka Roku

Tytuł Człowieka Roku magazynu "Time" jest nadawany przez jego redaktorów z końcem każdego roku kalendarzowego od 1927 roku. Ten tytuł określa wpływ wybranej osoby lub osób na wydarzenia na świecie w danym roku.

W 2020 roku tytuł Człowieka Roku otrzymali prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden i wiceprezydent Kamala Harris. W 2019 roku tytuł przypadł aktywistce ekologicznej Grecie Thunberg.

Dołącz do dyskusji: Elon Musk Człowiekiem Roku magazynu "Time"

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tomek
Pytanie, czy przeksztalca na lepsze...
0 0
odpowiedź