SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Elon Musk rozważa wycofanie Twittera/X z Europy

Właściciel platformy X (dawniej: Twitter) Elon Musk ma zastanawiać się nad wycofaniem się z Europy. Powód? Regulacje Unii Europejskiej dotyczące wielkich platform.

Unia Europejska od lat próbuje uregulować rynek wielkich platform cyfrowych, takich jak Google, Facebook czy właśnie Twitter. W listopadzie ub.r. w życie wszedł Akt o usługach cyfrowych (Digital Service Act, DSA). Ustanowione w nim nowe, kompleksowe obowiązki platform internetowych mają „ograniczać szkodliwe zjawiska i przeciwdziałać zagrożeniom w internecie” oraz „zapewnić nowe możliwości ochrony użytkowników, a przedsiębiorstwom zagwarantować pewność prawa na całym jednolitym rynku”.

Według źródeł Insidera, Elon Musk miał zasugerować, żeby zablokować X w Unii Europejskiej lub ograniczyć jej mieszkańcom możliwość korzystania z platformy. Serwis miał naruszyć przepisy DSA przez dużą liczbę fakenewsów na temat konfliktu izraelsko-palestyńskiego.

W ubiegłym tygodniu komisarz UE Thierry Breton poinformował, że zgodność X z nowym prawem bada Komisja Europejska. Miała ona zażądać wyjaśnień od firmy Muska. Jeśli wykryte zostaną naruszenia, KE będzie mogła nałożyć na przedsiębiorstwo grzywnę – nawet w wysokości 6 proc. globalnych przychodów firmy.

Ani Musk, ani rzecznik prasowy X nie odpowiedzieli na pytania Insidera w tej sprawie.

X/Twitter ma obecnie 550 milionów użytkowników miesięcznie, którzy wysyłają od 100 do 200 milionów postów dziennie. Nie wiadomo, ile z tych kont to boty, a ile prawdziwi ludzie.

Dołącz do dyskusji: Elon Musk rozważa wycofanie Twittera/X z Europy

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marcin
I bardzo dobrze niech się zwija z tą pseudo platformą. Nie da się patrzeć na kolejne głupie pomysły tego dziwaka.
odpowiedź
User
Eryk
Nikt po tym g..... płakać mie będzie.
odpowiedź
User
Rumburak
Niedługo "platforma X" skończy tak samo jak agent "X" z serialu "Pingwiny z Madagaskaru" 🤣
odpowiedź