SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Po prośbie rabina Elon Musk zgodził się odwiedzić dawny obóz koncentracyjny Auschwitz

Podczas dyskusji na platformie X/Twitter w czwartek wieczorem Elon Musk zgodził się odwiedzić Auschwitz-Birkenau. Stało się to po prośbie rabina Menachema Margolina w czasie debaty na żywo. Dyskusja odbyła się na tle wzrostu antysemityzmu na X, która od zeszłego roku należy do Muska - informuje "Jerusalem Post".

Rabin Margolin, który jest przewodniczącym Europejskiego Stowarzyszenia Żydów, zaapelował do Muska, by "tam poszedł, poczuł to, zrozumiał to", a Musk, po namyśle, wstępnie zgodził się na tę propozycję - podaje izraelski dziennik "Jerusalem Post".

Odnosząc się do kwestii nienawiści i antysemityzmu na X, Musk powiedział: "Staramy się, aby platforma X była siłą na rzecz dobra dla cywilizacji", a na pytanie byłego prezydenta Izraela Reuwena Riwlina o negację prawa państwa żydowskiego do istnienia, Musk odpowiedział: "Mówienie, że Izrael nie powinien istnieć, jest po prostu absurdalne, oburzające i z pewnością jest jedną z najbardziej antysemickich rzeczy, jakie można powiedzieć".

"Jerusalem Post" pisze, że badania przeprowadzone w marcu ujawniły znaczny i trwały wzrost liczby antysemickich postów na tej platformie od czasu przejęcia firmy przez Muska 27 października 2022 roku.

Musk odwiedzi Auschwitz-Birkenau

W oświadczeniu opublikowanym w czwartek po debacie rabin Margolin z zadowoleniem przyjął wstępne zobowiązanie Muska do odwiedzenia niemieckiego obozu zagłady.

Rabin podkreślił transformacyjną moc wizyty w Auschwitz, stwierdzając: "Jedną rzeczą jest przeczytanie książki historycznej lub obejrzenie zdjęć, ale aby naprawdę pojąć głębię okropności antysemityzmu i zakres, w jakim odmówiono i zniszczono żydowską wolność, konieczna jest wizyta w Auschwitz i jest to doświadczenie, które zmienia życie".

Niemiecki zespół obozów koncentracyjnych i obozu zagłady, które działały w latach 1940–1945 w Auschwitz i pobliskich miejscowościach, były głównym miejscem masowej eksterminacji około 1,1 mln europejskich Żydów, a także około 150 tys. Polaków i tysięcy ofiar innych narodowości. 

Dołącz do dyskusji: Po prośbie rabina Elon Musk zgodził się odwiedzić dawny obóz koncentracyjny Auschwitz

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gtrw
Odwiedziny i lektura są oczywiście ważne, ale najistotniejszy jest hojny datek złożony na stosową oranizacaje czuwaj
odpowiedź