SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Elon Musk wstrzymuje się z przejęciem Twittera, akcje platformy mocno w dół

Elon Musk poinformował, że planowane przez niego przejęcie Twittera za 44 mld dolarów zostało wstrzymane z powodu obaw o rzeczywisty odsetek fałszywych kont w serwisie.

Elon MuskArticle

- Transakcja dot. Twittera została wstrzymana do czasu potwierdzenia się informacji, że fałszywe konta faktycznie stanowią mniej niż 5 proc. użytkowników - poinformował w piątek na Twitterze Elon Musk.

W reakcji na wpis w handlu przed sesją giełdową w USA akcje Twittera taniały o ponad 15 proc.

Miliarder kilkanaście dni temu ogłosił plan przejęcia Twittera za 44 miliardy dolarów. Zapowiadał, że jednym z jego priorytetów będzie usunięcie "spamu i  botów" z platformy.

W odpowiedzi Twitter na początku maja podał, że nieautentyczne profile stanowią poniżej 5 proc. jego aktywnych użytkowników. Równocześnie platforma ogłosiła rozpoczęcie testów opcji, w ramach której będzie można publikować wpisy widoczne dla wybranej grupy maksymalnie 150 użytkowników obserwujących profil.

Musk przejmuje stery Twittera

Pod koniec kwietnia Twitter ogłosił, że zawarł umowę z Elonem Muskiem. Właściciel Tesli i SpaceX kupi serwis społecznościowy za kwotę ok. 44 mld dol. Zgodnie z warunkami umowy, po zamknięciu transakcji akcjonariusze Twittera otrzymają 54,2 dol. w gotówce za każdą akcję zwykłą Twittera. Oznacza to 38-proc. premię w stosunku do ceny akcji dzień przed ujawnieniem przez Muska posiadania udziałów w spółce - miał dotąd 9,2 proc. akcji firmy.

Na koniec marca br. Twitter miał 229 mln odwiedzających go codziennie użytkowników. Kwartale przychody platformy zwiększyły się o 16 proc. do 1,2 mld dol., a koszty - o 35 proc. do 1,33 mld dol. 513,4 mln zysku netto to efekt głównie rozliczenia sprzedaży sieci MoPub za 1,05 mld dolarów.

Czytaj także: Elon Musk kupił Twittera. Jakie posiada firmy i majątek?

Niedawno ujawniono że Musk, po zakupie Twittera będzie kierował tą platformą jako jej tymczasowy szef. Obecny dyrektor generalny firmy, Parag Agrawal ma opuścić stanowisko. Musk przed inwestorami zapowiedział wówczas, że będzie poszukiwał właściwej osoby do kierowania Twitterem w przyszłości i zapewnił, że uczyni z serwisu zdrowy finansowo biznes.

Elon Musk miał w planach zwiększenie przychodów Twittera do 26,4 mld dol. w 2028 r., z 5 mld pozyskanych w roku 2021. Zgodnie z planem udział reklam spadnie do 45 proc. całkowitych wpływów, z ok. 90 proc. w 2020 r., generując 12 mld dol. przychodu w 2028 r., podczas gdy kolejne 10 mld dol. mają przynieść płatne subskrypcje.

Musk, zdeklarowany zwolennik wolności słowa, zapowiedział, że po sfinalizowaniu umowy przejęcia przez niego Twittera chce cofnąć blokadę konta byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa. Jego konto zostało zablokowane w styczniu 2021 r.

Dołącz do dyskusji: Elon Musk wstrzymuje się z przejęciem Twittera, akcje platformy mocno w dół

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tomek
Zagrywka, zeby zbic cene.
odpowiedź
User
77
Zagrywka, zeby zbic cene.

Albo też warunek postawiony przez Donalda Trumpa, po spełnieniu którego wróci on łaskawie na Twiterka wyczyszczonego z lewicowej zarazy...
odpowiedź