SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Elżbieta Häuser-Schöneich (dawniej Wójcik), Marcin Eckert i Adam Brzozowski w zarządzie PZU

Do zarządu PZU powołani zostali Marcin Eckert (pracuje w firmie od października 2017 roku), Adam Brzozowski (wcześniej pracował m.in. w EY i  Octo Telematics) oraz Elżbieta Häuser-Schöneich (dawniej Wójcik), która poprzednio pracowała w T-Mobile Polska, a wcześniej m.in. w Avivie i Link4. Prezesem PZU pozostaje Paweł Surówka, w zarządzie dalej są Małgorzata Sadurska, Tomasz Kulik i Maciej Rapkiewicz, a odwołany został Roger Hodgkiss.

O zmianach w zarządzie PZU zdecydowało w środę walne zgromadzenie akcjonariuszy firmy, na którym decydujący głos mają przedstawiciele Skarbu Państwa (należą do niego akcje stanowiące 34,19 proc. kapitału, kolejny akcjonariusz ma tylko 5 proc.).

Paweł Surówka i członkowie zarządu PZU zostali powołani na kadencję obejmującą trzy pełne lata obrotowe 2020-2022. Surówka jest szefem firmy od kwietnia 2017 roku, Maciej Rapkiewicz jest w zarządzie od marca 2016 roku (odpowiada za zarządzanie ryzykiem), Tomasz Kulik - od października 2016 roku, a Małgorzata Sadurska - od czerwca 2017 roku.

Surówka wcześniej pracował m.in. jako doradca finansowy w Bank of America Merrill Lynch, członek zarządu Boryszewa i doradca prezesa PKO BP. Kulik przez większość kariery był związany z Grupą Aviva, a w PZU przed powołaniem do zarządu był dyrektorem biura planowania i kontrolingu, przygotowywał strategię grupy kapitałowej PZU na lata 2016-2020. Rapkiewicz pracował już wcześniej w grupie PZU, w latach 2006-2009 był kolejno członkiem zarządu i wiceprezesem TFI PZU, potem był związany m.in. z TFI BGK i ŁSSE.

Małgorzata Sadurska w latach 2005-2015 była posłanką PiS, a od początku kadencji Andrzeja Dudy jako szefowa Kancelarii Prezydenta RP odpowiadała za współpracę z rządem, parlamentem i organami administracji publicznej. W komunikacie PZU podano, że Sadurska w zarządzie firmy i jej spółki zależnej PZU Życie jest odpowiedzialna za pion współpracy z bankami, w tym bacassurance i strategiczne programy partnerskie oraz biuro zarządzające nieruchomościami i biuro zakupów, a także nadzoruje zagraniczne spółki grupy PZU.

Eckert odpowiada za kwestie korporacyjne, Häuser-Schöneich poprzednio w T-Mobile

Marcin Eckert pracuje w grupie PZU od października 2017 roku jako dyrektor zarządzający ds. korporacyjnych w PZU i PZU Życie. Przedtem pełnił stanowisko senior associate w kancelarii Bird & Bird Szepietowski i wspólnicy, a wcześniej pracował m.in. jako dyrektor działu podatkowego w TGC Corporate Lawyers Warszawa, dyrektor działu prawno-podatkowego w Mazars & Guerard Audyt oraz senior manager w Ernst & Young (obecnie EY).

Adam Brzozowski poprzednio pracował w EY jako lider pionu insurtech w regionie Azji i Pacyfiku. Był odpowiedzialny za opracowanie i wdrażanie strategii cyfrowych oraz cyfrowych produktów ubezpieczeniowych we współpracy z firmami takimi jak Allianz Insurance i Zurich Insurance oraz wpierał uruchomienie spersonalizowanych produktów ubezpieczeniowych dla Coverbox, Marmalade i BMWi3 Wcześniej pracował m.in. w firmie Octo Telematics, specjalizującej się w technologii i analityce danych oraz zarządzał własną firmą doradczą specjalizującą się w innowacjach i cyfryzacji sektora ubezpieczeń.

Z kolei Elżbieta Häuser-Schöneich (dawniej Wójcik) od końca 2015 roku do połowy 2017 roku pracowała T-Mobile Polska, była tam członkiem zarządu i szefową segmentu klientów indywidualnych. Rozstała się z telekomem wspólnie z prezesem Adamem Sawickim, który jesienią 2017 roku został członkiem zarządu AmRestu.

Wcześniej Elżbieta Häuser-Schöneich przez 7 lat pracowała w grupie Aviva, zarządzała w niej sprzedażą direct (przez telefon i internet), a także działaniami marketingowymi i pozycjonowaniem marki. W latach 2005-2008 była szefem marketingu ING Nationale-Nederlanden, a w latach 2002-2005 jako członek zarządu Link4 odpowiadała za rozwój biznesu i marketing firmy. Karierę zawodową zaczęła w branży FMCG - pracowała w pionach marketingu i rozwoju biznesu Master Foods i Raisio Polska.

Adam Brzozowski i Elżbieta Häuser-Schöneich zostaną powołani do zarządu PZU nazajutrz po walnym zgromadzeniu firmy zatwierdzającym jej sprawozdanie finansowe za rok obrotowy 2018. Natomiast Marcin Eckert i pozostali członkowie zarządu ubezpieczyciela są w nim na kolejną kadencję od 28 marca.

W ub.r. grupa kapitałowa PZU zanotowała 38,52 mld zł wpływów sprzedażowych i 5,37 mld zł zysku netto, wobec 22,85 mld zł wpływów i 2,91 mld zł zysku netto rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: Elżbieta Häuser-Schöneich (dawniej Wójcik), Marcin Eckert i Adam Brzozowski w zarządzie PZU

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl