SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Michał Cortez założył agencję consultingu ecommerce

Michał Cortez rozpoczyna własną działalność consultingową w obszarze ecommerce - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Przez ostatnie osiem lat pełnił funkcje zarządcze w oddziałach sieciowych agencji reklamowych (Saatchi & Saatchi, Isobar, ostatnio w BBDO Worldwide).

Michał CortezMichał Cortez

eMC2 Michał Cortez, pod którą oficjalnie występuje Cortez jest działalnością typu "one-man consultancy" skupiającą się na krótko i długoterminowych projektach z obszaru digital i ecommerce dla strony klienckiej (producenci, platformy) i agencyjnej, wsparciu przetargowym i prowadzeniu szkoleń i warsztatów.

- Po kilkunastu latach w branży i ośmiu latach w spółkach Publicisu, Dentsu Aegis i Omnicomu postanowiłem w końcu zająć się własnym biznesem. Zbieranie doświadczeń i praca na absolutnie największych globalnych markach, platformach sprzedażowych i w różnych regionach świata jest nie do przecenienia, ale nadszedł już czas na wyjście poza szereg agencyjnych ograniczeń i powrót do pracy konsultingowej w obszarze strategii sprzedażowo-biznesowych, optymalizacji procesów i szeroko rozumianego doradztwa eCommerce. Praktycznie pełna swoboda w wyborze projektów i współpraca z różnej skali podmiotami gwarantuje kreatywne ujście dla doświadczeń z ostatnich kilkunastu lat, zarówno tych agencyjnych jak i klienckich - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Michał Cortez.

Cortez od końca 2017 był global ecommerce strategy directorem i partnerem zarządzającym hubu produkcyjno-konsultingowego Molecular BBDO w ramach sieci BBDO Worldwide, gdzie odpowiadał za działy intelligence i rozwój biznesu.

Wcześniej pracował m.in. jako ecommerce director Isobar Group Poland i ecommerce expert w globalnym Isobar Commerce w ramach sieci Dentsu Aegis Network, do której przeszedł z pozycji szefa strategii ecommerce w Saatchi & Saatchi IS. Doświadczenie klienckie zdobywał m.in. współtworząc platformę answear.com i kanał ecommerce dla marek Grupy MIG (Sizeer, Timberland).