SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Emitel dostarczył czujniki dla Piaseczna na potrzeby inteligentnego miasta

Firma Emitel zaprojektowała, zbudowała sieć oraz skonfigurowała i dostarczyła czujniki na potrzeby inteligentnego miasta we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Piaseczno.

Article

Projekt w oparciu o technologię LORaWAN zakładał dostawę i uruchomienie sześciu alarmowych czujników zalewowych do monitorowania poziomu wody w rzekach i głównych rowach melioracyjnych, stu trzydziestu czujników na potrzeby zdalnego pomiaru miejsc parkingowych w wyznaczonych miejscach, dziesięciu ultradźwiękowych czujników do pomiaru poziomu wypełnienia koszy, zestawu czujników badających środowisko naturalne (pomiar temperatury, poziom hałasu i wilgotność powietrza).

- Dzięki współpracy z Emitel Gmina Piaseczno stała się kolejnym na mapie Polski miejscem, które sięgnęło po miano Inteligentnego miasta wykorzystując technologie informacyjno- komunikacyjne w celu zwiększenia interaktywności i wydajności infrastruktury miejskiej - powiedział Daniel Putkiewicz, burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno. - Dzięki nowym technologiom, internecie rzeczy, nasza gmina ma możliwość stać się bardziej przyjazna mieszkańcom, lepiej zorganizowana i efektywniej wykorzystująca dostępne zasoby – podkreśla.

Spółka udostępniła samorządom sieci, dzięki którym mogą one wdrażać rozwiązania, które m.in. pomagają w znalezieniu wolnego miejsca parkingowego w mieście, poprawiają standard życia mieszkańców czy wspierają walkę z problemem zanieczyszczenia środowiska. Inteligentne rozwiązanie zostało wdrożone m.in. we Wrocławiu - ograniczono ruch autobusów turystycznych i w konsekwencji emisję spalin.

- Jak wynika z raportu grupy roboczej do spraw internetu rzeczy przy Ministerstwie Cyfryzacji w długim horyzoncie czasowym, realizacja koncepcji Inteligentnych miast może stanowić istotną siłę napędową polskiej gospodarki, przynosząc wymierne korzyści dla mieszkańców, jednostek administracji publicznej oraz przedsiębiorstw prywatnych – komentuje Maciej Staszak, wiceprezes zarządu Emitel S.A. - Niezwykle mnie cieszy, że Emitel dysponuje rozwiązaniami, które w znaczący sposób przyczyniają się do rozwoju miast w Polsce przez stosowanie nowych technologii i rosnącego zaufania do internetu rzeczy – dodaje.

Emitel jako jedna z pierwszych firm rozpoczęła realizację tego typu projektów we współpracy z samorządami.

W grudniu 2019 roku nową rzeczniczką prasową Emitela została Agnieszka Sobucka.

Dołącz do dyskusji: Emitel dostarczył czujniki dla Piaseczna na potrzeby inteligentnego miasta

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl