SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Emitel ma zapłacić Magna Polonia ponad 260 mln zł ws. kupna Info-TV-Operatora

Sąd Okręgowy w Warszawie w wyroku z 2 lipca zasądził od spółki Emitel na rzecz Magna Polonia kwotę 163,74 mln zł wraz z odsetkami ustawowymi, które na dzień wydania wyroku wynoszą 99,7 mln zł - podała Magna Polonia w komunikacie. Emitel nie zgadza się z orzeczeniem i złoży odwołanie.

HFPC podkreślała, że art. 212 Kk ogranicza debatę publiczną (fot. Shutterstock.com)Article

Ponadto sąd stwierdził, że koszty procesu, w tym koszty zastępstwa procesowego w wysokości sześciokrotności stawki minimalnej ponosi w całości Emitel. Sąd oddalił powództwo w pozostałej części.

Wyrok jest nieprawomocny.

Zarząd Emitela wskazał, że nie zgadza się z rozstrzygnięciem sądu w tym wyroku i w terminie przewidzianym przez prawo spółka zaskarży go w drodze apelacji do Sądu Apelacyjnego w Warszawie.

Zarząd Emitela podtrzymał też stanowisko, że roszczenia i zarzuty przedstawiane przez Magna Polonia w toku sporu są bezpodstawne.

Emitel właścicielem Info-TV-Operatora od 8 lat

Wiosną 2013 roku Emitel kupił spółkę Info-TV-Operator, która w oparciu o własną infrastrukturę zajmuje się głównie emisją programów radiowych i telewizyjnych na terenie całej Polski, za 114,5 mln zł od Magna Polonia.

W grudniu 2013 roku Magna Polonia złożyła do Sądu Okręgowego w Warszawie pozew przeciwko Emitelowi o zapłatę 185 mln zł w związku z roszczeniami dotyczącymi transakcji zbycia na rzecz Emitela właściciela Info-TV-Operatora.

W ocenie Magna Polonia przy transakcji zbycia 100 proc. udziałów w kapitale spółki Romford Investments, będącej właścicielem operatora Info-TV-Operator, Emitel naruszył ciążące na nim "zobowiązanie do zachowania poufności, dopuszczając się przy tym czynu nieuczciwej konkurencji". Emitel uważał, że te roszczenia są bezpodstawne.

W ub.r. Emitel zanotował wzrost skonsolidowanych przychodów o 0,4 proc. do 448,49 mln zł, a jego zysk netto zwiększył się z 32,12 do 35,86 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Emitel ma zapłacić Magna Polonia ponad 260 mln zł ws. kupna Info-TV-Operatora

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl