SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Emitel wzmocni sygnał cyfrowej telewizji naziemnej dla mieszkańców Chełma

Firma Emitel, operator naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej - po tym, jak uzyska odpowiednie zgody administracyjne - ma uruchomić dodatkowe emisje wzmacniające sygnał multipleksów MUX-1, MUX-2 i MUX-3 w Chełmie i okolicach.

fot. Shutterstock.comArticle

Część widzów w Chełmie i okolicach w ostatnim czasie spotyka się z problemami z odbiorem sygnału telewizji naziemnej, w związku z modernizacją systemu antenowego na obiekcie RTCN Lublin/Piaski.

Firma Emitel, aby zapewnić widzom możliwość odbioru sygnału naziemnej telewizji cyfrowej ma uruchomić dodatkowe emisje wzmacniające sygnał multipleksów MUX-1, MUX-2 i MUX-3.

Obecnie prowadzone są prace modernizacyjne, które wymagały m.in. tymczasowego przełączenia emisji na zastępczy system antenowy. To z kolei spowodowało obniżenie jakości sygnału wskazanych wyżej, trzech multipleksów. Utrudnienia pojawiły się w Chełmie i okolicach, które zgłaszali widzowie.

W związku z tym, że prace modernizacyjne potrwają do 27 września, Emitel podjął decyzję o uruchomieniu dodatkowych emisji doświetlających miasto Chełm sygnałem wszystkich trzech multipleksów. Obecnie operator złożył wniosek o pozwolenie na przeprowadzenie tej operacji do Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Nowy obiekt nadawczy ma mieścić się na ponad 90-metrowej wieży SLR Kumowa Dolina. Widzowie nie będą musieli na nowo regulować anten odbiorczych ani przestrajać odbiorników telewizyjnych.

Radiowo Telewizyjne Centrum Nadawcze RTCN Lublin/Piaski emituje programy radiowe i telewizyjne dla około 1,2mln mieszkańców województwa lubelskiego.

Modernizacja obiektów nadawczych, które działały do tej pory ma wyeliminować ryzyko awarii i utraty możliwości odbioru radiofonii UKF oraz telewizji w DVBT.

Firma Emitel należy do amerykańskiego funduszu Alinda Capital Partners, jest największym operatorem naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej w Polsce. Oprócz usług dla nadawców telewizyjnych i radiowych oferuje też infrastrukturę wysokościową dla operatorów telefonii komórkowej, projektuje i instaluje systemy łączności bezprzewodowej oraz uczestniczy w pracach nad przygotowaniem do budowy sieci 5G w Polsce.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Emitel wzmocni sygnał cyfrowej telewizji naziemnej dla mieszkańców Chełma

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl