SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Emitel zmienił właściciela. Kupiły go fundusze zarządzane przez Alinda

Firma Emitel została sprzedana przez Montagu Private Equity funduszom zarządzanym przez Alinda Capital Partners. Strony nie ujawniają wartości transakcji.

Emitel zmienił właściciela. Kupiły go fundusze zarządzane przez Alinda

Emitel jest właścicielem i operatorem ogólnopolskiej infrastruktury nadawczej, która pozwala nadawcom telewizyjnym i radiowym przekazywać sygnał do niemal wszystkich gospodarstw domowych w Polsce. Infrastruktura spółki pozwala także na przesyłanie sygnału telefonii komórkowej.

Montagu przejął Emitela od TPSA w 2011 roku za 1,7 mld zł. Pod kierunkiem nowego właściciela, Emitel dokonał znaczących inwestycji w posiadaną infrastrukturę. Kupił spółkę RS TV od Cyfrowego Polsatu (więcej na ten temat) oraz operatora należącego do funduszu Magna Polonia, powstałego z podziału Info-TV-FM. Jak podano w komunikacie, w wyniku zrealizowanych inwestycji, spółka posiada obecnie infrastrukturę działającą w oparciu o najnowsze technologie dostępne na rynku. Zrealizowany program inwestycyjny pozwolił jej na sprawne przeprowadzenie procesu cyfryzacji telewizji naziemnej w Polsce.

Alinda Capital Parners jest jedną z największych na świecie firm inwestujących w przedsięwzięcia związane z infrastrukturą. Jej Inwestorami są głównie fundusze emerytalne firm z sektora publicznego i prywatnego. Wartość zaangażowanych w obecne projekty środków to ponad 7,8 mld dolarów. Spółki portfelowe Alinda działają obecnie w 33 stanach w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii, Austrii, Belgii i Luksemburgu. Świadczą one usługi dla 100 mln klientów rocznie w ponad 400 miastach na całym świecie oraz zatrudniają ponad 15 tys. osób.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Emitel zmienił właściciela. Kupiły go fundusze zarządzane przez Alinda

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
golmark
Całkiem ładnie napisane.
Acz to czysta beletrystyka, ponieważ brak jakichkolwiek wyników ekonomicznych.
Pompa pracuje dopóki jest paliwo, czyli .... .
Cóż Wy na to ?
10 8
odpowiedź