SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Empik wprowadza "Ciche Godziny"

Z myślą o osobach w spektrum autyzmu oraz ich bliskich, Empik wprowadza od 23 września Ciche Godziny we wszystkich salonach. Będą obowiązywać we wtorki i w czwartki. 

Article

W czasie "Cichych Godzin" w każdy wtorek od 11:00 do 13:00 oraz w czwartki od 19:00 do 21:00 w sklepach Empik będzie wyciszona muzyka oraz komunikaty w systemie nagłośnieniowym. Ponadto osoby w spektrum autyzmu oraz ich opiekunowie po zgłoszeniu się do doradcy klienta, będą obsługiwani poza kolejnością.

Empik, wprowadzając "Ciche Godziny" we współpracy z Fundacją JiM - Autyzm Help, chce nie tylko wspierać osoby w spektrum autyzmu i ich rodziny, ale również budować społeczną świadomość na temat trudności, z którymi każdego dnia muszą mierzyć się osoby z ASD (autism spectrum disorder).

Empik kolejnym sklepem z "Cichymi Godzinami"

- Muzyka czy komunikaty głosowe w sklepach to elementy, na które większość z nas nie zwraca uwagi. Jednak dla osób w spektrum autyzmu mogą być barierami w codziennym funkcjonowaniu i sprawiają, że zakupy stają się ogromnym wyzwaniem. "Ciche Godziny" stanowią dla nich istotne udogodnienie i tworzą przyjazną przestrzeń do zakupów - mówi Monika Marianowicz, Menadżerka ds. PR&CSR w Empiku.

Dodatkowo Empik przekazał wszystkim pracownikom materiały edukacyjne przygotowane przez Fundację JiM, aby jeszcze wzmocnić zrozumienie wewnątrz organizacji, czym jest spektrum autyzmu a także obalić mity z nim związane.

"Ciche Godziny" w salonach Empik obowiązują bezterminowo, we wszystkich salonach sieci w Polsce.

Łączna liczba sklepów stacjonarnych należących do grupy Empik na koniec ub.r. wynosiła 296, o 11 mniej niż na koniec 2019 roku. W 2020 roku zysk sprzedażowy brutto ze sprzedaży detalicznej  Empiku zmalał z 658,33 do 516,63 mln zł, zysk EBITDA - z 216,93 do 97,39 mln zł, a wynik brutto - z 40,15 mln zł zysku do 90,25 mln zł straty.

Koncept "Cichych Godzin " wdrożyły już m.in. wybrane sklepy Auchan, Carrefour, Lidl, Aldi czy Stokrotka.

Dołącz do dyskusji: Empik wprowadza "Ciche Godziny"

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Terier
Bez przesady, by robić jakieś akcje dla szumu medialnego. Nie traktujmy tych ludzi inaczej.
6 4
odpowiedź
User
DrVictór
Bez przesady, by robić jakieś akcje dla szumu medialnego. Nie traktujmy tych ludzi inaczej.

Już lepiej daliby tym osobom pracę, a nie jakieś tam "godziny" ku pamięci.
6 4
odpowiedź