SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Empik wprowadza "Ciche Godziny"

Z myślą o osobach w spektrum autyzmu oraz ich bliskich, Empik wprowadza od 23 września Ciche Godziny we wszystkich salonach. Będą obowiązywać we wtorki i w czwartki. 

Article

W czasie "Cichych Godzin" w każdy wtorek od 11:00 do 13:00 oraz w czwartki od 19:00 do 21:00 w sklepach Empik będzie wyciszona muzyka oraz komunikaty w systemie nagłośnieniowym. Ponadto osoby w spektrum autyzmu oraz ich opiekunowie po zgłoszeniu się do doradcy klienta, będą obsługiwani poza kolejnością.

Empik, wprowadzając "Ciche Godziny" we współpracy z Fundacją JiM - Autyzm Help, chce nie tylko wspierać osoby w spektrum autyzmu i ich rodziny, ale również budować społeczną świadomość na temat trudności, z którymi każdego dnia muszą mierzyć się osoby z ASD (autism spectrum disorder).

Empik kolejnym sklepem z "Cichymi Godzinami"

- Muzyka czy komunikaty głosowe w sklepach to elementy, na które większość z nas nie zwraca uwagi. Jednak dla osób w spektrum autyzmu mogą być barierami w codziennym funkcjonowaniu i sprawiają, że zakupy stają się ogromnym wyzwaniem. "Ciche Godziny" stanowią dla nich istotne udogodnienie i tworzą przyjazną przestrzeń do zakupów - mówi Monika Marianowicz, Menadżerka ds. PR&CSR w Empiku.

Dodatkowo Empik przekazał wszystkim pracownikom materiały edukacyjne przygotowane przez Fundację JiM, aby jeszcze wzmocnić zrozumienie wewnątrz organizacji, czym jest spektrum autyzmu a także obalić mity z nim związane.

"Ciche Godziny" w salonach Empik obowiązują bezterminowo, we wszystkich salonach sieci w Polsce.

Łączna liczba sklepów stacjonarnych należących do grupy Empik na koniec ub.r. wynosiła 296, o 11 mniej niż na koniec 2019 roku. W 2020 roku zysk sprzedażowy brutto ze sprzedaży detalicznej  Empiku zmalał z 658,33 do 516,63 mln zł, zysk EBITDA - z 216,93 do 97,39 mln zł, a wynik brutto - z 40,15 mln zł zysku do 90,25 mln zł straty.

Koncept "Cichych Godzin " wdrożyły już m.in. wybrane sklepy Auchan, Carrefour, Lidl, Aldi czy Stokrotka.

Dołącz do dyskusji: Empik wprowadza "Ciche Godziny"

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Terier
Bez przesady, by robić jakieś akcje dla szumu medialnego. Nie traktujmy tych ludzi inaczej.
odpowiedź
User
DrVictór
Bez przesady, by robić jakieś akcje dla szumu medialnego. Nie traktujmy tych ludzi inaczej.

Już lepiej daliby tym osobom pracę, a nie jakieś tam "godziny" ku pamięci.
odpowiedź